Естетика мультиплікації- повторення одних і тих самих мотивів в українському орнаменті

IV° французько–українська археологічна конференція
IV° colloque franco-ukrainien d’archéologie
« L’ART GEOMETRIQUE DE LA PREHISTOIRE A NOS JOURS »
«ГЕОМЕТРИЧНЕ МИСТЕЦТВО ВІД ПРЕІСТОРІЇ ДО СУЧАСНОСТІ»
Kiev, avril 2015
 
ЕСТЕТИКА МУЛЬТИПЛІКАЦІЇ – ПОВТОРЕННЯ ОДНИХ І ТИХ САМИХ МОТИВІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ОРНАМЕНТІ 
 
Résumé
Nous avons noté  une  récurrence d'un motif dupliqué, itératif, ouvert  (sans rupture) qui investit (emplit) la surface au sein de certains  ornements géométriques ukrainiens : bracelet gravé de Mézine-  décors des objets, céramiques de Cucuteni- Tryppillia -  objets,  broderies de l'art populaire traditionnel- Simultanés de Sonia Terk-Delaunay. 
Cette récurrence observée   des  différentes formes de cet art ornemental ukrainien  qui a horreur du vide; de cet ornement  itératif qui investit la surface, voire l'espace  témoigne-t-elle des influences et de leurs éventuelles interactions; indique-t-elle des ré-inventions au fil du temps d'un héritage culturel;  fait-elle révélation d'un style ukrainien?
 
FLORENCE BOUVRY
ФЛОРАНС     БУВРІ 
CNRS UMR 7041 ARSCAN, NANTERRE, FRANCE
 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema