Згідно останніх досліджень, у 2022 році 321 мільйон людей у світі говорять французькою. Таким чином, французька входить до п'ятірки найуживаніших на нашій планеті мов (після англійської, китайської, гінді та іспанської) та, разом з англійською, є єдиною мовою, якою спілкуються на всіх п’яти континентах.
Прогнози на 2050 рік вказують, що кількість франкофонів має досягнути 700 мільйонів (через демографічне зростання на африканському континенті), які представлятимуть 8% населення планети, у порівнянні з 3% на сьогодні; потенційно, один з найбільших економічних ринків.
Французька – 2-га мова за кількістю людей, які її вивчають: 125 мільйонів учнів, 900 000 викладачів французької.
Французька – 3-тя робоча мова у світі бізнесу, робоча мова багатьох міжнародних (ООН, СОТ, ОЕСР, МОП …), європейських (Європейський Союз та Рада Європи) та африканських установ і організацій.
Французька – 4-та мова за популярністю в Інтернеті зі 180 мільйонами користувачів; 6-та мова за кількістю відвідуваних сайтів за місяць; 5-та за популярністю мова у Вікіпедії та 3-тя на сайті «Amazon».
У Французькій культурній мережі (Французькі інститути та «Альянс франсез») вивчають французьку близько 620 000 осіб. У шкільній французькій мережі за кордоном, яка пропонує навчання згідно з навчальними програмами Міністерства національної освіти Франції, здобувають освіту, у свою чергу, 342 000 учнів, 60% з яких – іноземці; шкільна французька мережа нараховує 495 заклади у 137 країнах.
Міжнародна організація Франкофонії (OIF), заснована у 1970 році, об’єднує 84 країни та уряди, серед яких як повноправні члени організації, так і члени-спостерігачі, як Україна. Таким чином, до Міжнародної організації Франкофонії входить більш ніж третина країн планети і близько 900 мільйонів людей.