Презентація

ifu honchara

Французький Інститут в Україні (ФІУ), розташований у Києві та підпорядкований Посольству Франції в Україні, було створено у 1994 році на підставі міжурядової угоди. Місією Французького Інституту в Україні, як і місією близько 150 французьких культурних закладів закордоном, керованих Міністерством Закордонних справ та Міжнародного розвитку Франції, є поширення французької мови та культури, а також налагодження довгострокових партнерських стосунків з українськими діячами у царинах освіти, науки, культури та творчості.

 • Французький Інститут в Україні пропонує у своєму приміщенні у Києві, на вулиці О. Гончара, 84, курси французької мови для дуже широкої аудиторії. Їхня основна мета —розвивати вміння відвідувачів курсів спілкуватися французькою у різноманітних ситуаціях повсякденного життя. Крім того, ФІУ пропонує підготовку та складання іспитів (DELF, DALF, TEF, TEFAQ тощо), кожен з яких дозволяє оцінити свої знання та підтверджує певний рівень володіння французькою мовою.
 • У ФІУ знаходиться також медіатека, яка пропонує українській публіці широкий вибір франкомовних видань та відео- та аудіоматеріалів. Це – єдиний в  Україні  офіційний інформаційний центр, який знайомить українців з тенденціями, місцями та подіями сучасної Франції. У медіатеці також є окремо відведений дитячий відділ.
 • ФІУ взаємодіє з українськими державними та приватними закладами по всій території України з метою запровадження проектів співробітництва, призначених для широкого загалу та, особливо, для молоді у таких трьох царинах:
 1. Царина культури

  Культурні заходи представляють українській публіці та фахівцям сучасну французьку культуру у всій її різноманітності: кіно, театрально-сценічне та образотворче мистецтво, література, дискусії, різноманітні проекти в усіх галузях та дисциплінах художнього мистецтва. Ці проекти проводяться у співпраці з місцевими установами та партнерами з метою створення довготривалих зв’язків між французькими та українськими культурними діячами та організаціями. Фестиваль Французька весна, який з 2004 року проводиться щорічно у квітні, — найяскравіша культурна подія ФІУ.

 2. Наукова та університетська царина

  ФІУ – інформаційний центр для українських студентів, які прагнуть здобути частину освітньої підготовки у Франції. У рамках університетського співробітництва ФІУ забезпечує взаємодію між французькими та українськими навчальними закладами. Французький Інститут є ключовим партнером під час організацій конференцій та семінарів у різних галузях знання та бере участь у різноманітних заходах, присвячених науці та молоді.

 3. Освітня та лінгвістична царина

  Діяльність ФІУ у партнерстві зі школами та університетами: просування Франкофонії та її цінностей, допомога у професійній підготовці вчителів та викладачів французької (програма PRO FLE, стажування)… ФІУ ставить собі за мету покращення якості освіти в Україні, приділяючи особливу увагу інноваціям, особливо, цифровим навчальним технологіям.

Французький Інститут взаємодіє з мережею закладів «Альянс Франсез» в Україні, які знаходяться у Дніпрі, Харкові, Львові, Одесі, Рівному та Запоріжжі. Організація більшості проектів та ініціатив у регіонах проводиться спільно з Французьким Інститутом. Підтримка приватними підприємствами – інший вирішальний фактор, що забезпечує популярність та успішність діяльності Французького Інституту в Україні. 

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema