Культурні заходи

Націлений на втілення в життя культурної діяльності Посольства Франції в Україні, Французький інститут в Україні організовує протягом року культурні та мистецькі заходи. Для цього він користується експертною думкою та підтримкою Французького інституту у Парижі, організацією при Міністерстві закордонних справ та Міністерстві культури.

У програмі представлені всі види мистецтв: сценічні (музика, театр, танець), візуальні, кінематограф (інформацію про французьке кіно в Україні ви знайдете на сайті. Особлива увага приділяється сучасному мистецтву. Французький культурний центр має на меті всіляко сприяти розвитку зв’язків між установами та митцями Франції та України задля досягнення довготривалої співпраці.

Наша культурна діяльність базується на трьох принципах:

  • запроваджувати нове, відкриваючи шляхи для підтримки української творчості та налагодження діалогу між французькою та українською сторонами, зокрема, у сфері графіки, коміксів, архітектури та урбанізму;
  • продовжувати діяльність у напрямках, де успішно налагоджені контакти забезпечують міцність та тривалість, як наприклад, у сучасному танці, музиці, музейній справі, кінематографі;
  • розвивати партнерство, зміцнюючи вже існуючі зв’язки, та урізноманітнювати його для подальшої ширшої співпраці, зокрема мистецьке партнерство, партнерство з установами, спонсорами та засобами масової інформації.

Діяльність інституту не обмежується лише Києвом, вона поширюється також на великі міста України. Організацію заходів у регіонах Французький інститут в Україні здійснює через мережу Альянс Франсез у Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Одесі, Рівному та Харкові.

Французька Весна в Україні, великий культурний сезон, який проходить по всій країні протягом квітня, починаючи з 2004 року, пропонує насичену програму культурних подій у головних мистецьких напрямках. Організація великих заходів у регіонах та співпраця з численними українськими партнерами мають на меті представити найкраще з сучасної французької творчості, налагодити плідний діалог, сприяти новим спільним проектам.

Серед постійних партнерів інституту – Одеський міжнародний кінофестиваль, Leopolis Jazz Fest у Львові, Книжковий арсенал у Києві, “Два дні й дві ночі”, фестиваль “Харківські асамблеї”, кінофестивалі “Молодість” та “Крок”, а також багато інших.

Інші програми підтримки культурних проектів французьким урядом

Презентація французькою

Презентація англійською