Допомога світовому кінематографу

Допомога світовому кінематографу, під спільним керівництвом Національного центру кінематографу та Французького інституту, вагома допомога іноземним кінематографам з усіх країн, якщо в них виникне бажання вести проект у співпраці із Францією. Вона передбачена для довгометражних фільмів у жанрі фантастика, анімація та документальне кіно. Також передбачена допомога після зйомок. 
 
Мета – привернути увагу французьких професіоналів до асоціацї іноземних кінематограів, надати їй більш відкритого характеру, щоб разом працювати над картинами, які б сприяли поширенню культурного різномаїття.
 
У 2012 році сумарний бюджет становив 6 M€.
Щороку, буде організовано чотири чи п’ять сесій, а також підтримано від 40 до 60 проектів.

Правила Відбору

· Картина має бути спільного виробництва кінокомпанії, яка знаходиться у Франції, та компанії за межами Франції; режисер повинен бути вихідцем із закордону (чи французом, як виняток) і знятий за межами Франції ;
· Мова фільму може бути рідною, чи офіційною у Франції чи за кордоном, звідки родом режисер, чи на території країни, де передбачені зйомки;
· Прохання про допомогу потрібно подати до початку кінозйомок  ;
· Допомога повинна бути надана французькою кінокомпанією і стосується лише проектів et non retenus en commission plénière pour une aide avant réalisation.

Відбір проектів

· Відбір проектів здійснює комісія професіоналів за їхньою мистецькою якістю, здатністю нести загалу різні погляди та нові відчуття, а також за відносною непостійністю професіонального складу, в яку вписуються ці ;
· Комісія знаходиться в двох коледжах, під керівництвом двох віце-президентів, один займається вивченням поданих фільмів, інший -  проектами відібраних режисерів;
· Розгляд проектів відбувається в три етапи: comité de lecture / commission plénière / рахунковий комітет. 

Сума допомоги

Сума, виділена на зйомки становить 250 000 € та 50 000 € після зйомок.Не дозволяється перевищувати 50 % коштів, виділених французьким співпродюсером.  ; у будь-якому разі, ця сума виділяється на те, щоб покрити 80 % коштів на зйомки першого та другого довгометражних фільмів режисера , фільми з меншим бюджетом, який становить 1 250 000 € та фільми спільного виробництва з країнами з меншими можливостями.  

Обов’язки витрат

Частина коштів від 50 % до 75 % допомоги повинна виділятися французькими продюсерськими компаніями.  Окрім того, додаткова частина, яка становить 25% допомоги має виділятися іноземною продюсерською компанією, для картин спільного виробництва з країнами з менш розвиненим кінематографом.  
Зрештою, фільми бюджет яких становить  2 500 000 € повинні фідповідати умовам  угоди ФНЦК.

Розподіл коштів та практична інформація

Допомога світовому кінематографу розподіляється спільно з Французьким інститутом за рахунок МЗС, МЄС та НЦК, які вносять основну частину коштів.
Французький інститут бере на себе відповідальність за робочий процес та організацію першого коледжу..
 
Численні документи – повний опис допомоги, шляхи використання затребуваних коштів в Інтернеті,  розклад роботи комісій, список країн з найменш розвинутим кінематографом та браком фінансування, найпоширеніші питання та відповіді   – знайдете на сайті CNC .

повний опис допомоги

формуляр запису

склад членів Комісії

Графік роботи комісій на 2013 рік

Увага : зазначені дати можуть змінюватися!

Комісія 1

Подача досьє: 15 лютого - 8 березня 2013
Розгляд: 18-19 juin 2013
Комісія: 15-16 juillet 2013

Комісія 2

Подача досьє: 3 по 14 червня 2013
Розгляд: 9-10 вересня 2013
Комісія: 14-15 жовтня 2013

Комісія 3

Подача досьє: 2-13 вересня 2013
Розгляд: 14-15 листопада 2013
Комісія:12-13 листопада 2013

Комісія 4

Подача досьє: 28 жовтня - 8 листопада 2013
Розгляд: 6-7 січня 2014
Комісія: 3-4 лютого2014

Контакти

В НЦК / Міністерство європейських та закордоннихсправ / Департамент співпраці:
Магалі Арман, Еммануель Депра, Саад Рамдан : 01 44 34 38 82 
 
у Французькому інституті : Наталі Стрейф  (тел: 01 53 69 39 79)
 
 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema