Оперний вікенд

01.07.2016

Оперний вікенд від Міжнародного фестивалю ліричного мистецтва в Екс-ан-Провансі

9 та 10 липня о 19.00
Освітня станція 31в1 / вул. Пушкінська, 31В1
 
Французький інститут в Україні та Культурний Проект запрошують усіх бажаючих 9 та 10 липня о 19.00 подивитись майже одночасно з глядачами Міжнародного фестивалю ліричного мистецтва дві оперні прем’єри у постановках Крістофа Оноре та Кеті Мітчел. 
 
9 липня, 19.00 –  PELLÉAS ET MÉLISANDE / ПЕЛЕАС І МЕЛІЗАНДА (C. Debussy), постановка  Кеті Мітчелл 
Голо губиться в лісі і там він зустрічає Мелізанду. Він одружується і везе її до себе додому, у сімейний замок. Там Мелізанда знайомиться з Пелеасом, зведеним братом Голо. Між ними зароджується полум’я почуттів. "Щось таке сильніше за мене," – шепоче Мелізанда. Щось таке, що Голо навряд чи зможе зрозуміти, і що прискорить трагедію. 
На основі старого як світ сюжету письменник-символіст Моріс Метерлінк створив п’єсу зі світла і тіні, а Клод Дебюсі надихнувся і написав оперу, наповнену таємницею, оповиту тишею. Театральний режисер Кеті Мітчелл оспівує фантастичний реалізм цього шедевра в новій очікуваній публікою і критиками постановці, тим більше, що вона буде виконана лондонським Philharmonia Orchestra під диригуванням Еса-Пекка Салонен. З часів заснування Королівства Allemonde і дотепер, вражаюча краса твору Пелеас і Мелізанда залишається бездоганною.
«Свою п’яту виставу в Екс-ан-Провансі Кеті Мітчел, гранд-дама європейського театру, ставить для дуету мрії – зірки YouTube Барбари Ханніган та найкращого Пелеаса наших днів Стефана Дегу» Д. Ренанський. Головні театральні фестивалі літа.
 
10 липня, 19.00COSI FAN TUTTE / ТАК ЧИНЯТЬ УСІ (W.A. Mozart), постановка режисера Крістофа Оноре.
Феррандо і Гульєльмо заручені з двома сестрами Дорабеллою і Фьорділіджі. Для того, щоб довести старому філософу, що їхні кохані – надійні та вірні, вони роблять вигляд, що йдуть на війну, повертаються перевдягнутими у іноземців, і у такому перевтіленому вигляді, видаючи себе за інших, вони починають «залицятися навпаки».  Гульєльмо — до Дорабелли, а Феррандо — до Фйорділіджі. Чи зможуть вони вийти без втрат з цієї гри любові і жорстокості? 
Відомий французький режисер Крістоф Оноре розкриває це питання в новій інтерпретації та розвиває владні стосунки між героями,  що керуються пристрасними бажаннями під пекучим сонцем контрастних партитур Моцарта, такого близького до Маріво. Чуттєву напруженість сюжету передаватиме Фрайбурзький бароковий оркестр під керівництвом видатного виконавця музики Моцарта – Луї Лангре.
 
ВХІД ВІЛЬНИЙ. ПОТРІБНА ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ:
10 липня – РЕЄСТРАЦІЯ ТУТ
 
Додаткова інформація: 482 23 71, 482 06 72 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema