Створений у 2012, французький гурт Tango Carbón живе тим, що грає модернові композиції у стилі танго, водночас шукаючи витоки цієї музичної енергії. Такий підхід додав сучасних ноток в їхній репертуар, який складається з класичних композицій у стилі танго та, водночас, поєднує у собі класику й рок, лірику й скрипку, гумор й суворість. Це спражнє задоволення! Група Tango Carbón також виступає в рамках фествалю Alfa jazz festу Львові.
Луїз Жаллю, бандонеон
Давід Арутунян, скрипка
Леонардо Лакапер, піаніно
Бланш Стромбоні, контрабас
Про перший альбом 11 устриць :
"В нашому першому альбомі ми вирішили передусім взяти оригінальну енергію танго, пропустити крізь свої музичні смаки і виконати, приправивиши власним соусом Carbon. Наш репертуар в постійному русі між традиційним й сучасним, стабільним й пригодницьким, прозаїчністю й лірикою, популярним й елітарним. Композиції традиційного танго –такі як Selección de Tangos de Julio de Caro або La Bordona опрацьовані в стилі, а згодом збагачені ідеями кожного з учасників. Наприклад, тема контрабасу розкрита в La Bordona й відсилає нас до бажань учасниці гурту Бланш, створюючи таким чином більш ліричну і менш традиційну композицію. Тут, краса та рівновага мелодій мають перевагу над ритмом танцю.
Водночас Negracha – твір, яким починається кожен концерт, виконаний дуже енергійно. Його ціллю є як пробудити публіку, так і зробити щось на кшталт інструментальної боротьби. Соло Давіда прекрасно демонструє цю боротьбу, особливо в момент, коли супровід намагається безуспішно взяти верх! Стилістичні особливості традиційного танго тут спеціально підкреслені, аби показати більше напруження й енергію, ніж в оригінальній версії.
В музичному пошуці, який характеризує цей альбом, присутні також нові композиції. Так у композиції 11 устрицях, написаній Луїзою, змінені деякі правила танго, а саме – присутність непарних розмірів в 11 тактів або початок твору з варіації на бандеоні, який зазвичай у традиційному танго завершує твір.
Композиції Леандро є підтвердженням нашого бажання поєднати оригінальне з сучасним. Ми знаходимо в ньому бажання повернутись до первинного значення танго, поєднавши його з сучасністю, життєвими подіями, зустрічами, оціальними умовами під впливом яких ми змінюємось. Barbès передає атмосферу паризького кварталу з його шумом, світлом, людьми, які вештаються весь день.
Messi - це нагода висловити нашу позицію на факти сучасності, які нас інколи шокують, інколи лякають і викликають бунт. Якщо музика пом’якшує звичаї, вона також дозволяє передати меседж, повідомлення, не обов’язково з політичним підтекстом, але з людським нюансом. Сукупність композицій альбому - це результат різних ритмів і настроїв, які панують у групі, що намагається йти найрізноманітнішими шляхами музики танго."
Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльністю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.
Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні