Курс мовної підготовки у школі Cavilam м. Віші

20.12.2023

У нинішньому українському контексті, який усім відомий, Посольство Франції та Французький інститут в Україні прагнули упродовж усього 2023 року надати дієву підтримку вчителям французької мови, які продовжують – найчастіше у важких умовах – викладати нашу мову у вищих та середніх навчальних закладах України. Після організації курсів підвищення кваліфікації у Польщі, після відправлення 55 вчителів французької мови з усієї України на мовні курси до мм. Безансон та Віші, Французький інститут вирішив запровадити інновацію до цієї програми в листопаді 2023 року.

45 українських студенток випускних курсів факультетів французької мови університетів Києва, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси та Харкова були відправлені на навчання до Франції. Учасниці, які були відібрані для стажування викладацьким корпусом кожного з університетів, пройшли 3-тижневий курс мовної підготовки у школі Cavilam м. Віші (Центральна Франція). Цей жест мав символічне значення: ще раз запевнити факультети французької мови та літератури українських університетів в тому, що Посольство не забуває про їхні зусилля та високо цінує активну участь викладачів та студентів у популяризації французької мови та поширенні культури франкомовних країн. На додаток до цієї групи інша група з 10 студентів здійснила стажування з французької мови для спеціальних цілей. Загалом 55 українських студентів здійснили додаткове мовне навчання у Франції у листопаді-грудні 2023 року.

Ми продовжимо практику організації такого роду навчань для студентів інших вишів.

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema