«Соціальна незахищеність, расизм та бунт». Лекція Мішеля Кокорефф

16.09.2016

П’ятниця 23 вересня, 19:00
Центр візуальної культури / вул. Глибочицька, 44, 2 поверх
 
Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури цією лекцією розпочинають цикл «Місто – дискримінація, сегрегація, інтеграція – французький досвід», задуманий у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR).
 
Недавні соціальні заворушення у Франції показали ще раз: не тільки питання роботи, є сьогодні центральним у французькому суспільстві, але й проблема соціальної незахищеності, яка стосується мільйонів працюючих, незалежно від того, чи є вони членами профспілок, ліцеїстів, студентів, не говорячи про безробітних. Те, що було названо «інституціоналізація незахищеності», реально існує. Це означає, що загрозою стало не тільки виключення на край та поза межі суспільства, але й «дестабілізація стабільного», яка загрожує складовим суспільства, побудованого на цінностях соціальної згуртованості, солідарності, перерозподілу. Така соціальна вразливість сприяє росту соціального насильства, наслідки якого проявляються як в темі страждань на роботі та моральних або сексуальних домагань, так і в незахищеності жінок від сексуальної жорстокості, в збереженні расизму, антисемітизму, дискримінації, в зростанні ісламофобії. Саме на цьому подвійному фронті – соціальному та етно-расовому – сучасні бунти знаходять своє підґрунтя.
 
Мішель Кокорефф народився у 1959 році. Є професором факультету соціології Університету Париж-8 Венсенн-Сен-Дені та заступником директора Центру соціологічних та політичних досліджень Парижа (CRESPPA). Протягом двадцяти років працює над питаннями соціальних та політичних трансформацій бідних кварталів французьких передмість. Є автором численних статей та книг, серед  яких «Світи наркотиків» (вид. Оділь Жакоб, 2000, у співавторстві з Домініком Дюпре), «Сила кварталів. Від злочинності до політичної за ангажованості» (вид. Пайо, 2003) «Соціологія бунтів» (вид. Пайо, 2008) та «Перетворення міста. Майбутнє передмість» (вид. Ла Репюблік/Сей, 2013, у співавторстві з Дідьє Лапейронні).
 
 
Вхід вільний
З послідовним перекладом українською
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema