«Соціальна незахищеність, расизм та бунт». Лекція Мішеля Кокорефф

16.09.2016

П’ятниця 23 вересня, 19:00
Центр візуальної культури / вул. Глибочицька, 44, 2 поверх
 
Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури цією лекцією розпочинають цикл «Місто – дискримінація, сегрегація, інтеграція – французький досвід», задуманий у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR).
 
Недавні соціальні заворушення у Франції показали ще раз: не тільки питання роботи, є сьогодні центральним у французькому суспільстві, але й проблема соціальної незахищеності, яка стосується мільйонів працюючих, незалежно від того, чи є вони членами профспілок, ліцеїстів, студентів, не говорячи про безробітних. Те, що було названо «інституціоналізація незахищеності», реально існує. Це означає, що загрозою стало не тільки виключення на край та поза межі суспільства, але й «дестабілізація стабільного», яка загрожує складовим суспільства, побудованого на цінностях соціальної згуртованості, солідарності, перерозподілу. Така соціальна вразливість сприяє росту соціального насильства, наслідки якого проявляються як в темі страждань на роботі та моральних або сексуальних домагань, так і в незахищеності жінок від сексуальної жорстокості, в збереженні расизму, антисемітизму, дискримінації, в зростанні ісламофобії. Саме на цьому подвійному фронті – соціальному та етно-расовому – сучасні бунти знаходять своє підґрунтя.
 
Мішель Кокорефф народився у 1959 році. Є професором факультету соціології Університету Париж-8 Венсенн-Сен-Дені та заступником директора Центру соціологічних та політичних досліджень Парижа (CRESPPA). Протягом двадцяти років працює над питаннями соціальних та політичних трансформацій бідних кварталів французьких передмість. Є автором численних статей та книг, серед  яких «Світи наркотиків» (вид. Оділь Жакоб, 2000, у співавторстві з Домініком Дюпре), «Сила кварталів. Від злочинності до політичної за ангажованості» (вид. Пайо, 2003) «Соціологія бунтів» (вид. Пайо, 2008) та «Перетворення міста. Майбутнє передмість» (вид. Ла Репюблік/Сей, 2013, у співавторстві з Дідьє Лапейронні).
 
 
Вхід вільний
З послідовним перекладом українською