Презентація перекладу твору "Благоволительки" Джонатана Літтелла

06.10.2021

Його Високоповажність Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен у середу, 6 жовтня, взяв участь у презентації українського перекладу твору "Благоволительки" Джонатана Літтелла, яка відбулася у Національній науковій медичній бібліотеці України у присутності самого автора.

За свій роман-ріку, який голосом вигаданого нацистського офіцера описує жахи масових убивств, що їх вчиняли підрозділи СС, зокрема, щодо єврейського населення України, Джонатан Літтелл отримав у 2006 році престижне Гран-прі за художній твір від Французької академії, а також Гонкурівську премію. Цей особливий твір, який вже було перекладено у понад 20-ти країнах, було видано Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" в рамках пам'ятних заходів до 80-х роковин цієї трагедії. Знаковий роман, підтриманий Програмою сприяння видавничій справі Сковорода Французького інституту в Україні, метою якої є переклад та видання українською мовою творів французької літератури, відтепер є доступним для прочитання усім охочим, завдяки послідовній роботі зі збереження пам'яті, яку виконує Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр".

Відео презентації можна переглянути за посиланням.

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema