Дахи Парижа. Фотографії Ігоря Гайдая

13.04.2016

«Дахи Парижа». Фотографії Ігоря Гайдая
 
Київ / з 15 по 30 квітня
Ресторан «Très français»
 
«Винахід фотографічного процесу пов’язаний із фотографіями дахів житлових будинків. Одні з найперших – це фотографії дахів, які зробив з вікна своєї майстерні Нісефор Ньєпс.
Під час навчання у кіношколі я подивився фільм Рене Клєра «Під дахами Парижа» (1930). Цей фільм дуже вразив мене. Історії його героїв відбувалися в старому паризькому кварталі.
З цього моменту я інакше дивлюсь на дахи міст. Для мене зараз – це більше, ніж простий краєвид.
Я люблю роздивлятися фотографії дахів, мені цікаво уявляти людей, які живуть під цими дахами і особливо історії, які з ними відбуваються. Це можуть бути хвилини щастя та драматичні епізоди з життя різних людей. Дахи можуть приховувати ці історії, а я залишаюсь наодинці зі своєю фантазією. Кожного разу, коли я дивлюсь на дахи Парижа чи Арля, я вигадую нових персонажів та їхні історії. Безкінечна історія...» Ігор Гайдай

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema