Революція 1917: французький погляд

25.04.2017

“Революція 1917 року: французький погляд. Сто років тлумачень і репрезентацій”
Презентація українського перекладу книги Еріка Онобля за участі автора

26 квітня о 18.00

Київський будинок книги / вул. Льва Толстого, 11/61

Стосовно такої досі гарячої теми, як революція 1917 року, український читач, можливо подивується, побачивши в цій книзі, що нещодавно вийшла у видавництві Ніка-Центр, внесок французького історика, та ще й внесок, який не вписується в нинішній панівний дискурс. Під обкладинкою українського видання поміщено дві розвідки історика. Автор, насамперед, сподівається, що українська аудиторія, яка вже має доступ до таких книг, як “Чорна книга комунізму” та “Більшовизм à la française”, що обидві постали завдяки старанням історика Стефана Куртуа, захоче ознайомитися з відмінною точкою зору. У цій книжці подано інший погляд як щодо подій після 1917-го (“Комунарські революції 1919 року в Україні”), так і щодо політичних та культурних суперечок і непорозумінь, спровокованих цією революцією у Франції (“Революція 1917 року: сто років дискусій у Франції”). Нехай читач сам складе власну думку: зіставлення протилежних поглядів є  найпершою умовою будь-якого демократичного життя.

Ерік Онобль є доцентом Женевського університету.
Він розпочав свої дослідження Радянської України у 1990-х роках, коли писав докторську дисертацію про комуни як форму революційної утопії. Для цієї роботи він заглибився у радянські джерела 1919-1935 років. Цей напрямок наукових пошуків, що втілився у написання книги, продовжується та розвивається сьогодні навколо трьох вісей: динаміка конфліктів, пов’язаних з революційною добою; створення радянської культури; соціальні відносини в Україні у 1920-1930-х роках.
Наразі бере участь у реалізації пректу “Роз(по)ділена пам’ять. Україна / Росія / Польща (ХХ-ХХІ століття): перехрестя історії”, який був започаткований Коріною Амашер (Женевський університет) та в якому співпрацює також український історик Андрій Портнов.
 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema