Зустріч з Домініком Фернандезом з Французької Академії

26.04.2016

СЛОВНИК ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ
Зустріч з Домініком Фернандезом з Французької Академії
 
26 квітня о 18.30
Київський будинок книги / вул. Льва Толстого, 11/61
 
Французи в захваті від своєї мови, тож постійно дискутують, сперечаються та сваряться, прагнучи її зберегти. У 1635 році, тоді, коли французька мова була вже розвиненою, але ще невпорядкованою, Рішельє створив Французьку Академію, яка мала зафіксувати та контролювати її використання. В ті часи Академія перебувала під патронатом короля, сьогодні – під патронатом президента. Своїм оригінальним актом Рішельє зробив письменників державними діячами, визнаючи за ними унікальний соціальний статус, що став ознакою французької культури.
Головним завданням Французької Академії є створення словника, який має постійно оновлюватися відповідно до еволюції мови, що супроводжує зміни у суспільстві. Нещодавно оголошена у Франції реформа правопису знову поставила французьку мову та Французьку Академію у центр уваги.
Як створюється словник французької мови? Яка роль Французької Академії у цьому процесі? На ці та багато інших питань дасть відповідь Домінік Фернандез.
 
Домінік Фернандез народився 25 серпня 1929 року. Його письменницький доробок складається з близько 60 книг (романів, есе, перекладів, подорожніх нотаток).Кар’єру письменника та літературного критика розпочав у 1958 році. У 1974-му його роман «Порпоріно, або Неапольскі таємниці» був відзначений Премією Медічі. Вважається винахідником «психобіографії». У 1982році отримав Гонкурівську премію за роман «У руках ангела», присвячений життю італійського письменника та кінорежисера Пазоліні.
Обраний до Французької Академії 8 березня 2007 року.
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema