Зустріч з Борисом Черним

14.04.2017

Євреї та українці у Карпатах: спільна історія
Зустрічі з Борисом Черним

19 березня о 16.00 / Київський будинок книги


Стосунки між євреями України та українцями були позначені епізодами жорстокості, яка досягла найвищого напруження під час знищення єврейського населення Центральної Європи під час другої світової війни.
Тим не менше, було б помилкою зводити зв’язки, що склалися між цими двома народами, до однієї жорстокості. Музика, література, живопис та, навіть, вживання певних слів свідчать про близькість, що утворилася між цими народами з плином часу.
Це багате на конфлікти співіснування найчастіше розглядається односторонньо, з точки зору або українців, або євреїв, і дуже рідко враховуються обидві. Борис Черний представляє існуючий між євреями та українцями діалог, звертаючись до спільних карпатських джерел єврейського та українського фольклору.

Борис Черний (нар. у 1961 р.) викладає російську літературу та цивілізацію в університеті м. Кан, де він керує відділенням слов’янських мов. Спеціалізується на дослідженні різних аспектів єврейської історії та культури в Росії та в Україні. Нещодавно у видавництві PETRA вийшла друком його книга “Єврейські та українські казки та оповідки гуцульського краю”.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema