"Вразливість великого міста"

17.11.2017

"Вразливість великого міста" 

Лекція Алена Бурдена

 
Французький інститут в Україні запрошує на останню лекцію циклу «Соціальна нерівність, паритет, опіка в міському просторі: від реальності до утопії», задуманого та реалізованого у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR). 
 
Саме у великих містах створюється багатство світу і народжуються головні нововведення, які опиняться завтра в центрі життя людства. Але це також саме у великих містах зосереджуються найбільші слабкості. Їхня вразливість в обставинах зміни клімату, стрімкого зростання міст (принаймні в деяких країнах), енергетичного переходу, тероризму, співвідноситься з концентрацією соціальних проблем серед їхнього населення. Концентрація бідності, невпевненість у соціальній згуртованості, нестабільність способу життя співіснують в діалектиці зі споживанням, інноваціями, задоволенням від життя, що створює іноді фрустрацію, відчай і насильство.
Саме над цими проблемами пропонує подумати під час своєї лекції Ален Бурден, спираючись на дослідження, проведені у Франції.
 
Професор, соціолог і урбаніст, Ален Бурден протягом восьми років очолював Французький інститут урбанізму (нині Паризька школа урбанізму). Зараз викладає в Центрі Реймона Лемера при університеті Левена (Бельгія-Фландрія), у Вищій школі економічних та комерційних наук (ESSEC) у Парижі і Рабаті та у Ліванській академії витончених мистецтв (Бейрут). Він є членом лабораторії Lab'urba (при університеті Париж-Схід), яку він заснував разом з колегами.
Керує «Міжнародним журналом урбанізму», є членом редакційних колегій декількох наукових журналів, обіймає інші керівні посади у науковій сфері. У 2017 році є членом експертної комісії при Міністерстві вищої освіти Франції (Institut Universitaire de France). Як теоретик «великих міст» вивчає, зокрема, питання взаємодії між способом життя і міським простором, а також форми діяльності (державної і приватної), які продукує місто.
Є автором численних монографій: «Нова спадщина» (1984), «Місцеве питання» (2000), «Метрополія індивідуумів» (2005), «Післякризова урбаністика» (2010, 2014), «Новий погляд на метаполіс» (2014), а також науковим керівником колективних праць «Вразливість великого міста» (2015) та «Урбанізм моделей» (2016).
Член журі Гран-прі урбанізму у 2010 та з 2017 року. Виступає в ролі консультанта для архітектурних колективів. Брав участь у міжнародній майстерні проекту «Великий Париж» та у численних дослідженнях та урбаністичних проектах.
 
 

П’ятниця 24 листопада, 19:00

Французький інститут в Україні / Медіатека

вул. Гончара, 84

Вхід вільний

З послідовним перекладом українською