Оноре де Бальзак

Оноре де Бальзак (1799-1850) – французький письменник, якого вважають одним із батьків сучасного роману, засновником течії реалізму в літературі. Дуже плідний автор, який працював вдень і вночі, за свою кар’єру опублікував понад дев’яносто творів: романи, оповідання та казки, від реалістичних до фантастичних, об’єднані під загальною назвою його монументального твору «Людська комедія».

Бальзак один з перших зобразив усі соціальні класи, з великою психологічною витонченістю змалював своїх персонажів, як чоловічих, так і жіночих, які у нього переходять з одного роману в інший. Його творчість надихнула багатьох великих французьких письменників ХІХ-го та ХХ-го століть, таких, як Гюстав Флобер, Еміль Золя та Марсель Пруст.

Хоча народився і помер він у Франції, Бальзак кілька років, з 1847 по 1850-ий,  провів в Україні і саме тут, у Бердичеві, що у Житомирській області, взяв шлюб. Він одружився, після вісімнадцяти років очікування, з польсько-українською шляхтичкою пані Євеліною Ганською, з якою він листувався з 1832 р. У маєтку Верхівня, який належав його обраниці, і у якому він провів два роки до шлюбу, Бальзак написав свою новелу «Авторка».

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema