«Підведення підсумків». Живопис Ігоря Уварофф

calendar 19 квітня — 5 травня
adress Національний музей,

 

«Підведення підсумків». Живопис Ігоря Уварофф
 
У 15 років Ігор Уварофф почав малювати. У 20 років він зробив свої перші сет-дизайни  фотосесій для таких журналів, як Vogue та Elle, а також для таких брендів, як Hermès або L'Oréal. У віці 25 років він закінчив Академію Мистецтв у Парижі і з того часу з легкістю поєднує роботу фотодизайнера та художню творчість.
 
З самого початку Ігор заповнює творчі зошити. 8 записних книжок, які об'єднують 280 картин, які розповідають про нього так, як слова у книзі. Довга ілюстрована книга,  сторінка за сторінкою, передає історію життя через зображення. Зображення, в яких він показує візерунки так, ніби це букви алфавіту. Зображення, в яких він складає точний і словниковий запас. Є точки, отвори, лінії, лабіринти, тіла і слова. Слова кажуть: Порядок / Безлад / Розпорядження, Постанова / Порушення / Правила... Прості слова, що посилюють складність та значення, по мірі того, як вони роздрібнюються, четвертуються.  Слова прості тоді, коли мова освоєна і вивчена. Незрозумілі слова для тих, хто не спроможний їх прочитати. Слова, які приваблюють та оточують, як лінії, намальовані на зображеннях, як розділені точки, як абстракція ліній. Ігор Уварофф шукає себе в абстрактних малюнках та словах, які він позбавив власного значення. І протиставляє реальність глядачам, які знаходяться в пошуках сенсу.
 
У 40 років, Ігор Уварофф перестає заповнювати свої зошити. У віці 41 року він вперше показує свої малюнки, розкриває свої дослідження, свої вагання, роздуми, свої перші кроки, помилки і свої питання. Він показує себе через те, що складало його протягом 20 років. І показує не будь-де. В музеї – Київській картинній галереї. У будинку свого прапрадіда Федора Терещенка. У будинку, де виросла його прабабця, графиня Наталія Уварофф. У будинку, де почалася його історія. У 41 рік Ігор Уварофф закриває зошити і розповідає про свою історію у своєму домі.

Партнери виставки - Спільнота поціновувачів сиру ProCheese та Французька кондитерська «Волконський» 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльністю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema