М.Скорик у національному проекті 3С

Мирослав Скорик  
Національна опера України ім. Т.Шевченка
 
4 квітня о 19.00
 
Мирослав Скорик (1938) – національна українська гордість. Піаніст, диригент та викладач композиції в Національній академії П. Чайковського у Києві, і, перш за все, композитор. Його відомі твори представлені разних жанрах: концерто (для оркестру, для віолончелі, для фортепіано, для скрипки), опера, балет, реквієм, інструментальна музика, серед яких є п’єси для фортепіано, музика для фільмів, зоврема, славетні «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, театральні п’єси, джаз та естрадна музика. Його унікальний стиль, що формувався під впливом традиційної школи львівських композиторів та особливо на карпатському фольклорі, захоплює своїм талантом широке коло публіки, як професіоналів, так і простих шанувальників музики.
 
Перший з серії трьох запланованих концертів, присвячених українським композиторам – Мирославу Скорику, Євгену Станковичу та Валентину Сильвестрову - на якому прозвучить музика Мирослава Скорика, особливо його «Другий концерт для скрипки з оркестром», який ще досі не звучав для публіки. Також прозвучить музика інших авторів, таких як, Клод Дебюсі та Моріс Равель, що вкотре підкреслить вплив музики імпресіонізму на твори відомого українського творця.
 
Академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України. Диригент: народний артист України Володимир ШЕЙКО
Солісти: Йожеф ЕРМІНЬ (фортепіано) Олександр ПІРІЄВ (віолончель)
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema