ГЕОМЕТРИЧНИЙ ОРНАМЕНТ НА КІСТЯНИХ ВИРОБАХ З ОЛЬВІЇ

IV° французько–українська археологічна конференція
IV° colloque franco-ukrainien d’archéologie
« L’ART GEOMETRIQUE DE LA PREHISTOIRE A NOS JOURS »
«ГЕОМЕТРИЧНЕ МИСТЕЦТВО ВІД ПРЕІСТОРІЇ ДО СУЧАСНОСТІ»
Kiev, avril 2015
 
ГЕОМЕТРИЧНИЙ ОРНАМЕНТ НА КІСТЯНИХ ВИРОБАХ З ОЛЬВІЇ
 
 
 
Резюме
В Ольвії кістяні вироби були виявлені повсюдно, як в нижньому так і верхньому культурних шарах міста, а також при розкопках некрополю. Тим не  менш спеціально питання щодо геометричного орнаменту на кістяних виробах античності в науковій літературі не розглядалося.
У статті стисло продемонстровані основні типи кістяних виробів з Ольвії вкриті геометричним орнаментом, наведена їх систематизація. Представлені такі підтипи геометричного орнаменту як циркульний, лінійний, радіальний і меандр. Також досліджується технологія створення циркульного орнаменту.
Можна зробити висновок, що у косторізному ремеслі Ольвії були представлені всі основні види геометричного орнаменту давньогрецької культури Північного Причорномор'я, на ручках ножів превалював циркульний орнамент, в декоративно-побутовій сфері - меандр. Також використовувалися інші форми геометричного орнаменту, але вони не були загальнопоширені і в основному представлені як декоративний елемент на шпинделях веретена, музичних інструментах, скриньках-піксидах.
О.Г. Кузьміщев
Інститут археології НАН України
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema