WORLD PRESS PHOTO 15 в Україні: виставка міжнародного конкурсу фотожурналістики

12.06.2015

Національний музей імені Тараса Шевченка
бульвар Т. Шевченка, 12 / 044 234 25 56
Щодня з 10:00 до 18.00, крім понеділка 
 
10-30 червня 2015 у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка проходить виставка найпрестижнішого міжнародного конкурсу фотожурналістів World Press Photo 15.
 
Уперше в історії конкурсу Україна приймає виставку на початку світового турне, майже відразу після її презентації в Голландії – країні-організаторі. 
 "2014 рік був неспокійним. Людство вчергове продемонструвало свої темні та злі сторони у багатьох частинах світу: безкінечна громадянська війна у Сирії,  невблаганна жорстокість Ісламської держави і Боко-Харам і тривалий кровопролитний конфлікт в Україні; всі події, які вразили і досі вражають наш світ ... У рік, коли Україна була змушена зайняти центральне місце в світових новинах, "Камера Обскура" взяла на себе ініціативу щодо повернення виставки World Press Photo в Київ. Ми вдячні за хоробрий вибір - дозволити фотографії говорити про торішні події.", - зазначає Ерік де Крейф, старший менеджер виставкових проектів. 
 
Франція представлена роботами Жерома Сессіні, який у цьому році став переможцем у номінації Spot news (актуальні новини) за серію фотографій, зроблених у лютому 2014 року на Майдані. Дивитись фото
 
Організатори виставки спільно з Телевізійною Службою Новин ТСН (канал 1+1) надають можливість українським фотографам, які відіслали на конкурс World Press Photo 15 фотографії гострих подій, що відбувалися в нашій країні, продемонструвати свої роботи в межах окремої тематичної експозиції “Український виклик”. У рамках проекту на спеціально створеному сайті усі бажаючі зможуть віддати свій голос за фотографію одного з українських фотографів, визначивши найкращий український кадр, що брав участь у конкурсі World Press Photo15.
 
World Press Photo – найавторитетніший міжнародний щорічний огляд фотожурналістики, який в значній мірі визначає стандарти професії. Щороку міжнародне незалежне журі оцінює роботи претендентів у 9-ти різних категоріях, представлені фотожурналістами, агенціями, газетами та журналами з усіх куточків світу. 
 
Організатор: громадська організація «Камера обскура» / Генеральний медіапартнер: ТСН  / Партнер: Школа Віктора Марущенкa / Глобальний партнер: Canon / Digital партнер: ТОП10 / Медіа партнери: інтернет журнал Bird in Flights, Platforma.ua, Lb.ua
Проект проходить при підтримці посольств Королівства Нідерландов, Італії и Швеції в Україні
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema