"Миті життя": колективна виставка в галереї М17

28.03.2013

"Миті життя": колективна виставка в галереї М17

КИЇВ - 3-15 квітня

ЦСМ М17

Колектив «Garance» об’єднує п’ять художників та одного фотографа. Всі вони пов’язані з відомою Академією Порт-Рояль, де познайомились 30 років тому. Постійно влаштовуючи спільні виставки у Франції та за кордоном (Люксембург, Японія, Ліван...), вони розділяють цікавість до історії французького живопису та його ідейних засад.

Цього разу їх об’єднує проект пов’язаний з особливостями сприйняття та метаморфозами реальності. Виставка відбудеться в ЦСМ М17 у місті Київ за ініціативи Міжнародного культурного фонду UART.

Серед картин - живопис Мартіни Летублон, який не можна назвати образним чи абстрактним, виринає із глибини і трансформує побачене у творчості. Граючи з матеріями, інша авторка Маріанн Лє Вексіє опиняється на межі символізму і абстракції. Вона малює та ліпить на свіжому бетоні силуети пташок, крил, пелюсток... Художниця Діна Пікар у своїх картинах використовує реальних персонажів, які фігурують в історичних, біблійних та сучасних сюжетах, і відображають перепетії життя. Для авторки Клер Мержо процес живопису - це звернення до поетичного світу, де вона перетворює та вигадує бурхливі історії та миттєві образи. Жан-Максім Реланж малює полотна, для яких існує лише один критерій - його власне бачення і судження. Фотограф П’єр Ів Лє Вексьє завершує цей список своїми чорно-білими знімками в традиції гуманістичної фотографії.   .

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema