Україна на Книжковому салоні в Парижі / 22 - 25 березня

20.03.2013


Україна на Книжковому салоні в Парижі

Цього року Україна вперше буде представлена окремим стендом на престижному Книжковому Салоні в Парижі (22-25 березня). Серед учасників українські письменники Любко Дереш, Антон Кушнір, Євгенія Кононенко, Марина Гримич, Ірен Роздобудько, Іван Рябчій та Дмитро Чистяк.

Продовжуючи естафету фестивалю Європейських літератур у м. Коньяк, де в листопаді минулого року Україна була почесним гостем, українські видавці та автори візьмуть участь у цьогорічному Книжковому салоні у Парижі. Програма зустрічей української делегації є дуже насиченою і має на меті познайомити французьких читачів та видавців з творами, які з’явилися останнім часом.

Акції розпочнуться в четвер 21 березня о 19:00 літературно-музичним творчим вечором Ірен Роздобудько, Ігоря Жука та Марини Гримич в бібліотеці Петлюри (вул. Палестини, 6) за участю голови наглядової ради Фонду «Відкрий Україну» Терезії Яценюк.

На стенді Французького інституту (стенд U70) у п’ятницю 22 березня з 13 до14 год. відбудеться дискусія «На кордонах Європи: Україна», в якій візьмуть участь Софі Жульєн, директор фестивалю Європейських літератур в м. Коньяк, Ірина Дмитришин, професор Інституту Східних мов та цивілізацій (INALCO) та письменник Антон Кушнір. 

В той самий день з 16 до 17 год. на українському стенді Open Ukraine (стенд U80) Терезія Яценюк представить програму підтримки перекладів з української мови Фонду «Відкрий Україну».

В неділю 24 березня з 15:00 до 16:00 пройде презентація книжки «La fiancée noire» (Чорна наречена) французького письменника Романа Рижки, який пише про Україну.

Українські видавці у співпраці з Французьким інститутом в Україні спеціально до Салону підготували розширений Альманах сучасної української літератури.

На 25 березня запланована творча зустріч з читачами письменниць Ірен Роздобудько, Марини Гримич та барда Ігоря Жука в Палаці Ради Європи в Страсбурзі. Організатор: Асоціація «МІСТ».

Ці заходи проводяться в рамках проекту «Більше країн - Більше книжок» за сприяння Фонду «Розвиток України», Фонду «Open Ukraine», Посольства Франції в Україні, Французького Інституту в Україні, ПАТ Крафт Фудз Україна, Асоціації «МІСТ» та Міністерства культури України.

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema