Вечори французького кіно 2022

21.01.2022

17-й щорічний фестиваль найгучніших французьких прем’єр, який почнеться 3 лютого 2022 року. Колекцію найкращих нових французьких фільмів глядачам із великих українських міст представляють Французький Інститут в Україні та UKRSIBBANK BNP Paribas Group ексклюзивний партнер кіно та інновацій.

Реалізовано компанією «Артхаус Трафік». За підтримки медіапартнера France24.

Коханці / Amants

4 лютого 19:00 | 5 лютого 21:10 | 9 лютого 19:30 | квитки

Країна: Франція
Рік: 2020
Хронометраж: 102 хв.
Жанр: мелодрама, трилер
Режисерка: Ніколь Ґарсія

У ролях: Стейсі Мартін («Німфоманка», «Молодий Годар»), П’єр Ніне («Чорна скринька», «Обіцянка на світанку», «Франц»), Бенуа Мажимель («Моє прекрасне літо з Софі», «Молода кров», «Піаністка»)

Нагороди:

  • Основна конкурсна програма, Венеційський кінофестиваль, 2020

Синопсис: Ліза – ідеальна дівчина, Сімон – типовий «поганий хлопець», і вони без тями закохані одне в одного. Але через свою важку вдачу Сімон змушений тікати зі звичного життя та переховуватись. Після трьох років очікувань Ліза виходить заміж за багатого та успішного чоловіка. Разом із ним вона вирушає на екзотичний острів в Індійському океані, де, як виявляється, переховується її колишній коханий.

Трейлер

 

Маленька мама / Petite maman

6 лютого 19:30 | 7 лютого 21:35 | 9 лютого 21:30 | квитки

Країна: Франція
Рік: 2021
Хронометраж: 72 хв.
Жанр: драма
Режисерка: Селін Сьямма («Портрет дівчини у вогні»)

У ролях: Жозефіна Санс, Габріель Санс, Ніна Меріс

Нагороди: – Офіційна конкурсна програма, Берлінський кінофестиваль, 2021 – Приз глядацьких симпатій, Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні, 2021

Синопсис: Восьмирічна Неллі допомагає батькам розбирати речі в домі померлої бабусі та допитливо вивчає околиці. Раптом дівчинка зустрічає в лісі ровесницю, ніби близнючка, схожу на неї саму. А ще нову подругу звуть так само, як маму Неллі.

Трейлер

 

Тріумф / Un triomphe

5 лютого 19:00 | 6 лютого 21:10 | квитки

Країна: Франція
Рік: 2020
Хронометраж: 105 хв.
Жанр: комедія
Режисер: Еммануель Курколь

У ролях: Кад Мерад, Девід Аяла, Ламін Чиссоко

Нагороди:

  • Найкраща європейська комедія, Європейська кіноакадемія, 2020
  • Офіційна конкурсна програма, Каннський кінофестиваль, 2020

Синопсис: Новоспечений режисер керує тюремним театральним гуртком і живе мрією про тріумфальну прем’єру в Парижі. Тим часом уся «трупа» тільки того й чекає, що дозволу на виїзд за межі в’язниці.

Трейлер

 

Лети зі мною / Envole-moi

7 лютого 19:40 | 8 лютого 21:30 | квитки

Країна: Франція
Рік: 2021
Хронометраж: 91 хв.
Жанр: комедія
Режисер: Крістоф Барратьє

У ролях: Віктор Бельмондо, Жерар Ланвен («Улюблений син»)

Синопсис: Томас проводить ночі в клубах, а дні – в ліжку. В той час як будні 12-річного Маркуса проходять або в лікарні, або в центрі для хворих дітей, адже хлопець має вроджений розлад. Коли доля зіштовхне їх, життя обох зміняться карколомно й назавжди.

Трейлер

 

Висока мода / Haute couture

3 лютого 19:00 | 4 лютого 21:00 | 8 лютого 19:30 квитки

Країна: Франція
Рік: 2021
Хронометраж: 100 хв.
Жанр: драма
Режисерка: Сільві Оайон

У ролях: Наталі Бай («Це всього лиш кінець світу», «Впіймай мене, якщо зможеш»), Ліна Кудрі («Французький вісник», «Особливі»)

Синопсис: Двадцятирічна швачка Жаді викрадає в паризькому метро сумочку. Коли вона з докором сумління вирішує повернути вкрадену річ, то виявляє, що її власниця – досвідчена працівниця швейної майстерні Dior. Це випадкове знайомство дозволяє Жаді дізнатися про світ високої моди.

Трейлер

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema