Муралізм: художні проекти французьких та українських митців

05.12.2013

З моменту появи в Україні такого виду мистецтва, як «стріт-арт» або «муралізм» пройшло зовсім небагато часу, але вже сьогодні можна щиро порадіти успіхам українських митців, як в Україні, так і за її межами. Влітку 2012 року французький телеканал CANAL+ організував зйомки повнометражного документального фільму про стріт-арт в Україні, героями якого стали Володимир Манжос aka Waone з київського творчого тандему Interesni Kazki, Олексій Канунніков aka Kislow із Севастополя та Сергій Радчинський aka Teck зі Львова.

Приклад творчої співпраці під час зйомок фільму у Севастополі:

Kislow, Seth

Seth, Kislow

Після появи цього фільму усі знавці цієї сфери у Франції одноголосно заявили, що українська сцена стріт-арту безумовно одна з найсвіжіших та вражаючих на пост-радянському просторі. Організатор зйомок цього фільму Жюльєн Маллан aka Seth, відомий французький митець, згодом запросив Waone та Kislow’а взяти участь у міжнародному стріт-арт фестивалі у Франції, у містечку Флері-лез-Обре:

Untitled

Варто зазначити, що Interesni Kazki здебільшого працюють тільки закордоном. Нажаль.  

Після масштабної спільної роботи українських митців на цьому фестивалі, Kislow’а знов запрошують до Франції, на цей раз до Нант, де він спільно створює малюнок з тим самим Жюльєном Малланом прямо перед будівлею мерії цього портового міста:

With Seth in Nantes 2013

Хлопці на цьому не зупинилися і створили нашвидкуруч ще один малюнок, на цей раз у Парижі:

With Seth in Paris 2013

 

Наступним кроком стала співпраця французького митця Roti з Kislow’им під час фестивалю Gogolfest 2013, де вони прикрасили фасад головного корпусу фестивалю роботою, яка на їхню думку відображає творчу атмосферу цього місця:

With Seth in Nantes 2013

 

Не варто забувати про вдалі приклади творчого співробітництва Seth’a з українськими митцями у Харкові та Києві під час Французької весни 2013.

До речі творчий тандем Interesni Kazki та Олексій Канунніков aka Kislow цього року запрошені на найвідоміший фестиваль стріт-арту у Майямі Wynwoodwalls - thewynwoodwalls.com, де вони знову зустріли своїх французьких колег  Seth’a та Roti. Що ж творчий світ теж тісний, але в ньому безумовно є місто для України. 

484
483
482
481
493
487
485
486
492
488
489
491
494
490

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema