Зустріч з французьким філософом Філіпом де Лара

26.04.2016

«Бабин яр без міфів: уроки пам’яті від Анатолія Кузнєцова»
Зустріч з французьким філософом Філіпом де Лара
 
27 квітня, о 18.30
Книгарня «Є»  / вул. Лисенка, 3
 
Бабин Яр є місцем нацистських злочинів 1941-1944 рр. в Україні – винищення євреїв і утисків усього місцевого населення. Та водночас Бабин Яр є символом цензури та замовчування злочинів іншого тоталітарного режиму – радянського. Як вийти з кола радянської брехні про «Велику вітчизняну війну» та створити колективну пам’ять на основі правдивих свідчень і досліджень? Роман-документ «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова (1929-1973), видатного письменника, який жив неподалік від цього місця, є важливим уроком історії та пам’яті для всіх жертв як нацизму, так і комунізму.
 
Філіпп де Лара - філософ, професор Університету Париж ІІ  Пантеон-Ассас, викладає політичні науки. Керівник програми «Сучасність і тоталітаризм». Співпрацює з тижневиком “Український Тиждень”. Остання видана книжка – “Вправи людяності: розмови з Вінсентом Декомбом” (Les Petits Platons, 2014).
 
Модератор зустрічі – Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.
 
 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema