"Перспектива опіки: робота, етика та політика"

25.09.2017

"Перспектива опіки: робота, етика та політика" 
Лекція Паскаль Моліньє

 
Четвер 28 вересня, 19:00
 
Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури цією лекцією продовжують цикл «Соціальна нерівність, паритет, опіка в міському просторі: від реальності до утопії», створений у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR). 
 
Говорячи про перспективи опіки, Паскаль Моліньє намагається зрозуміти та проаналізувати суспільство, базуючись на концепції людини та її оточення яка визнає їхню вразливість та взаємозалежність.
Французькі фахівці користуються англійським терміном «care», не маючи адекватного французького, для позначення піклування про інших, не як відірваної від життя ідеалістичної моральної відповідальності, а швидше як реальної роботи, що її виконують переважно жінки. Ця діяльність передбачає особливу форму етики, яка сильно відрізняється від раціоналістичної етики, оскільки звертається до відповідальності у людських стосунках. Чому ця робота є невидимою для переважної більшості людей? Які психологічні, соціальні та політичні наслідки вона має? Чи є «care» ключовим елементом для нових соціальних утопій.
У своїй лекції Паскаль Моліньє спробує відповісти на всі ці важливі питання.
 
Паскаль Моліньє є професоркою соціальної психології Університету Париж 13 та директоркою UTRPP (Міжуніверситетського центру досліджень психопатології та психогенезу). Її дослідження стосуються соціальної психології та зосереджені на проблематиці побудови гендерних ідентичностей, аналізуючи зв'язки між психічним здоров'ям, статтю, сексуальністю та соціальними взаємодіями. Вона сприяла впровадженню у Франції етики «care» та цікавиться формами опіки, що застосовуються у догляді за людьми.
 
 
Центр візуальної культури
вул. Глибочицька, 44, 2 поверх
 
Вхід вільний
З послідовним перекладом українською
 

Дякуємо за Ваш інтерес до нещодавньої діяльності Французького інституту в Україні. З моменту відновлення роботи, 1 вересня 2022 року, та у скороченому складі, ФІУ адаптував свою діяльність та пріоритетні місії. Разом із Французьким ліцеєм Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашого дипломатичного впливу в цій країні. Я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб відкрити для себе проекти, здійснені протягом першого року повномасштабного вторгнення, нашу діяльність, наших партнерів, наші успіхи, але також і наші труднощі. Наразі ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією, відкритою для громадськості в Україні. Для нас це також спосіб підтримати цю країну в її протистоянні агресії.
Дякуємо за Ваш візит.


Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького Інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema