Кіноклуб. Місяць документального кіно

31.10.2017

Кіноклуб «Місяць документального кіно» 

 
Два захоплюючих і абсолютно різних фільми, які, кожен по-своєму, підкреслюють багатство та вибагливість документального жанру. 
 

 6 листопада о 18.00 

«ПОДОРОЖ В ІСТОРІЮ ФРАНЦУЗЬКОГО КІНО», режисер Бертран Таверньє

(2016 рік, тривалість 3 год.12 хв., французькою мовою з українськими субтитрами)
 
 
Ця робота громадянина і шпигуна, дослідника та живописця, літописця та авантюриста, що так добре описана багатьма авторами, від Казанови до Жиля Перро, - хіба це не гарне визначення професії кіномитця, яку можна було б застосувати  до Ренуара, Беккера, Віго де л’Аталанте, Дювів'є, а також до Трюффо або Демі. До Макса Офулса, а також Брессона. І до до менш відомих режисерів - Гранжіє, Гревіль або Саша, які, на рубежі сцени або фільму, висвітлюють емоцію, розкривають дивовижні істини. Я хотів би, щоб цей фільм був актом подяки усім тим кінематографістам, сценаристам, акторам та музикантам, які прийшли в моє життя. Пам'ять зігріває: цей фільм трохи вугілля для зимових вечорів.
 
 
 
 

13 листопада  о 19.00

«СОЦІОЛОГИНЯ ТА ВЕДМЕЖА» 

режисери Етьєнн Шайу, Матіас  Тері
(2016 рік, тривалість 1год.17 хв., французькою мовою з українськими субтитрами)
 
З вересня 2012 року по травень 2013 року Франція активно обговорює проект закону про одруження для всіх. Протягом дев'яти місяців законодавчого процесу соціолог Ірен Тері розповідає синові важливість прийняття закону. З цих історій виходить кіно за участі плюшевих ведмедів, іграшок, шматочків картону. Портретна замальовка та національна мильна опера, цей фільм змушує нас знову відкрити те, що нам здавалося так добре пізнаним: сім'ю.