Французька весна в Україні: УСВІДОМЛЕННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ: МІЖ ПОХОДЖЕННЯМ ТА ЖИТТЄВИМ ШЛЯХОМ, лекція Франс Герен-Пас

16.04.2015

21 квітня о 19.00
Центр візуальної культури / вул. Глибочицька, 44, 2 поверх
 
Питання міграцій, кордонів та регіональної ідентичності знаходяться в центрі уваги досліджень французьких істориків, соціологів та демографів та знаходять відлуння у сучасній українській дійсності. Цією лекцією Французький інститут в Україні відкриває цикл «Міграції, ідентичності, території», задуманий у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR) з метою знайомства української публіки з французьким досвідом.
 
З кожним індивідуумом пов’язане ціле коло місць: місце його народження, місця походження його родини, місця, в яких він послідовно проживав, місця, де живуть його близькі, а також більш уявні та передбачувані місця. Усі ці місця складають ідентифікаційну географічну спадщину кожної людини, яка, залежно від конкретної особи та певного моменту життя, може бути задіяною частково, або зовсім не задіяною.
Проте часто перелік географічних характеристик особи, зокрема що стосується груп іммігрантів, обмежують місцем народження та національністю, тобто обмеженими та інколи нерепрезентативними елементами з розмаїття індивідуальних шляхів та стосунків, які людина будує з різними місцями свого життєвого шляху. Найсуттєвішим елементом розуміння почуття приналежності населення певній території має бути розгляд географічного шляху в цілому та сенс, що надається місцям, колишнім або теперішнім, тім, що були прожиті, випробувані чи, навіть, просто уявлені.
 
Франс Герен-Пас є старшою науковою співробітницею Національного інституту демографічних досліджень (Париж), де вона керує дослідницькою лабораторією «Ідентичності та території населення». Географ за освітою, вона зосереджує свої дослідження на питаннях зв’язків між побудовою ідентичності та територіями, в індивідуальному та в колективному вимірах, на проблемах відчуття приналежності певній території у співвідношенні з географічними шляхами та з міграцією.
 
Вхід вільний
З послідовним перекладом українською