«Париж – «столиця ХІХ століття». Лекція М.Грібауді

24.10.2016

«Париж – «столиця ХІХ століття»: урбаністичні форми та соціальні практики», Лекція Мауріціо Грібауді
 
Четвер 27 жовтня о 19.00
Центр візуальної культури
вул. Глибочицька, 44 (2 поверх)
 
Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури цією лекцією продовжують цикл «Місто – дискримінація, сегрегація, інтеграція – французький досвід», задуманий у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR).
 
Сучасну історію Парижа часто представляють як послідовний процес, в якому місто поступово трансформується, набуває нової модерності, яка перетворює його на столицю ХІХ століття. Втіленням цієї модерності є суспільне життя бульварів та естетика міського дозвілля, від бурхливого життя кафе та театрів до задоволення фланірування на самоті. Вона також асоціюється з розквітом торгівлі та із зародженням суспільства споживання, а також з енергійною політикою міського благоустрою, яка остаточно знищила колишній вигляд міста.
Ці аспекти, безперечно, важливі. Проте, їхнє узагальнення, поширення на всю територію міста та на все століття, сприяло тому, що численні протиріччя та драматичні розриви, які супроводжували цей процес, залишилися поза увагою. Паралельно до бурхливої культури бульварів всередині міста розвивалися інші форми модерності та соціальної взаємодії. Старі центральні квартали, затавровані сучасниками як середньовічні та антигігієнічні, насправді були заселені активною згуртованою спільнотою, що мала свою ієрархію та свої власні форми соціальної мобільності.
У своїй лекції Мауріціо Грібауді покаже, яким чином, завдяки використанню численних джерел, стає можливим виявити складну динаміку, яка характеризувала міський простір протягом 19-го століття. З цієї точки зору, яка фокусується на внутрішніх напруженнях та протиріччях світу міста, стає можливим спостерігати глибокі злами та розриви, якими позначена еволюція міста.
 
Історик та демограф Мауріціо Грібауді є співробітником Лабораторії демографії та соціальної історії Вищої школи соціальних досліджень м. Парижа. В його доробку значна кількість досліджень формування соціальних груп у міському середовищі. Працював над питаннями демографічних та міграційних переміщень між місто та селом (на півночі Італії та в Паризькому регіоні). Останнім часом зосередив свою увагу на питаннях формування фізичних та соціальних динамік міста Парижа та Франції від другої половини ХVIII-го століття до сьогодення. Разом з Марком Бартелемі та Жюльєном Перре Мауріціо Грібауді є одним з керівників проекту GeoHistoricalData (https://geohistoricaldata.org).
 
Вхід вільний
З послідовним перекладом українською
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema