Лекції філософа Марка Де Лоне

24.10.2016

24 жовтня о 15.00
Києво-Могилянська академія
4 корпус / вул. Волоська, 5/8
Ескізи символізму: 59-ий параграф Критики здатності судження Канта
В 59 параграфі “Критики здатності судження» Кант порівнює поняття «символізму» з поняттям «схематизму», який розглядається ним в «Критиці чистого розуму». Зазначене порівняння стає для Канта приводом дослідження того, яким чином здійснюється уява та яким чином виробляються дискурсивні судження. Цей аналіз Кант здійснює, застосувавши три підходи взаємодії між мовою та думкою. Відтак, Кант наголошує на більш суттєвій, ніж це вважається зазвичай, ролі «метафори» в її взаємовідносинах із світом раціональних понять.
 
Вхід вільний
 
 
26 жовтня о 19.00
Освітня станція
вул. Пушкінська, 31В1
Герменевтика та живопис: Арістотель Рембрандта
Що означає по-справжньому зрозуміти твір живопису? Зображення захоплюють і їх безпосередня очевидність насичує наше сприйняття. Це ускладнює розуміння, з одного боку, естетичної проблеми, яка постала перед художником, а з іншого боку, його внеску в естетичні дискусії, які виходять за межі його творчості та  стають частиною культурного процесу його доби. І якщо його творчість і сьогодні звертається до нас, це тому, що вона торкається проблеми, яка досі залишається без відповіді. Якщо ми прагнемо зрозуміти сенс твору мистецтва ми маємо знайти її рішення.
 
Вхід вільний за попереднім записом
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema