Короткий метр у найкоротші дні року

08.12.2015

Короткий метр у найкоротші дні року
 
18 грудня о 20.45 
Кінотеатр Київ / вул. Червоноармійська, 19
 
Найкоротший день року – особливий день, щоб познайомитись з усім розмаїттям французького кортокометражного кіно. Ця традиційна зустріч ініційована Національним кінематографічним центром та організована Агенством короткометражного кіно, пропонує переглянути більше сотні стрічок всіх кіножфнрів: художні, документальні, анімаційні, експериментальні тощо.
 
Короткий метр – завжди був обов’язковим етапом перед появою довгого метру, одночасно будучи з одного боку, навчальним етапом, та, з іншого, становленням на професійному тлі. Але короткий метр – це не лише місце для навчання, він також є улюбленим жанром творчості та пошуку для загартованих кінематографістів, які в ньому знаходять відповідну свободу для спроб і відкриттів. Жанр, в якому вони можуть подолати протиріччя,  працювати у найбільшій легкості, експерементувати з новими пристроями та продовжувати розвивати їхній талант, займатися своїм покликанням.
 
Сьогодні, коли умови кіновиробництва стають все складнішими, створення кіно у короткому форматі знову набуває визнання та успіху. Саме це багатство вираження в кінематографі, яке ми хочемо вшанувати в рамках Дня короткого метру. 
 
Найкоротший день – свято короткого метра, де ми хочемо показати все багатство ціього різновиду кінематографу і підкреслити важливість творити кіно та ділитися цим задоволенням між усіма 365 днів на рік.