Короткий метр у найкоротші дні року

08.12.2015

Короткий метр у найкоротші дні року
 
18 грудня о 20.45 
Кінотеатр Київ / вул. Червоноармійська, 19
 
Найкоротший день року – особливий день, щоб познайомитись з усім розмаїттям французького кортокометражного кіно. Ця традиційна зустріч ініційована Національним кінематографічним центром та організована Агенством короткометражного кіно, пропонує переглянути більше сотні стрічок всіх кіножфнрів: художні, документальні, анімаційні, експериментальні тощо.
 
Короткий метр – завжди був обов’язковим етапом перед появою довгого метру, одночасно будучи з одного боку, навчальним етапом, та, з іншого, становленням на професійному тлі. Але короткий метр – це не лише місце для навчання, він також є улюбленим жанром творчості та пошуку для загартованих кінематографістів, які в ньому знаходять відповідну свободу для спроб і відкриттів. Жанр, в якому вони можуть подолати протиріччя,  працювати у найбільшій легкості, експерементувати з новими пристроями та продовжувати розвивати їхній талант, займатися своїм покликанням.
 
Сьогодні, коли умови кіновиробництва стають все складнішими, створення кіно у короткому форматі знову набуває визнання та успіху. Саме це багатство вираження в кінематографі, яке ми хочемо вшанувати в рамках Дня короткого метру. 
 
Найкоротший день – свято короткого метра, де ми хочемо показати все багатство ціього різновиду кінематографу і підкреслити важливість творити кіно та ділитися цим задоволенням між усіма 365 днів на рік.
 

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema