Психоаналіз та рідна мова, лаканські перспективи

22.03.2017

П'ятниця 24 березня о 18 год. 30
Французький інститут в Україні / Медіатека
вул. Гончара, 84


Лакан вважав, що рідна мова не вивчається, суб’єкт отримує  її від матері. Проте, коли матір говорить, її слова передають не тільки смисли. Ці позасенсові неоднозначні моменти рідної мови  утворюють вузол симптомів у своїй лінгвістичній матеріальності.

Лора Соколовські - психоаналітик, доктор психології, член асоціації "Школа Фройдової справи" та Всесвітньої асоціації психоаналізу. Є авторкою численних статей та книг, зокрема монографії «Фройд та берлінці», що вийшла в 2013 році у видавництві Прес Універсітер де Ренн. Живе та працює в Парижі.

З послідовним перекладом на українську
Вхід вільний

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema