Лекція Жана-Марка Стебе

13.06.2017

"Подорож у серце ідеальних міст: від Античності до наших днів "
Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури цією лекцією продовжують цикл «Соціальна нерівність, паритет, опіка в міському просторі: від реальності до утопії», створений у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR).

Четвер 15 червня, 19:00
Центр візуальної культури
вул. Глибочицька, 44, 2 поверх


Від Античності до наших днів люди будували моделі ідеальних міст, у яких вони відображали свої концепції гарного та доброго, збалансованого та добропорядного, архітектурно гармонії та соціальної справедливості, урбаністичного непротиріччя та соціального порядку. Мислителі, чи то філософи, чи то незалежні архітектори, чи то радники князів, завжди вірили і донині вірять, що архітектурні форми та рамки містобудування наділені цією спроможністю змінювати людей ( робити їх більш доброчесними), змінювати життя (робити його більш гармонійним).
Проте люди, які уявляють ці ідеальні міста, є переконаними, що до їхнього проекту доєднаються усі індивідууми: отже, свобода вибору в значній кількості випадків ігнорується.
Таким чином, утопія тут знову нагадує про те, що вона має два обличчя: позитивне, бо прагне суспільства більш справедливого та дружнього, більш доброзичливого та альтруїстичного, та негативне, бо створює проекти, які пригнічують особистість, знеособлюють та зрівнюють усіх.

Жан-Марк Стебе - професор соціології в університеті Лотарингії (м. Нансі, Франція). В університетській Лабораторії соціальних наук реалізує численні дослідження, в яких вивчає квартали соціального житла, соціально-територіальну фрагментацію, періурбанізацію та урбаністичні утопії. Є автором, одноосібно або у співавторстві, шістдесяти статей та наукових публікацій, а також близько двадцяти книг, зокрема «Стереотипи у питаннях соціального житла» (вид. Le Cavalier Bleu, 2016), «Соціальне житло у Франції» (вид. PUF, 2016 – 7-е видання), «Соціологія міста» (вид. PUF, 2016 – 5-е видання), «Важливі питання міста та урбанізму» (вид. PUF, 2014), «Що таке утопія?» (вид. Vrin, 2011), «Криза передмість» (вид. PUF, 2010 – 4-е видання),  «Соціологія міста» (вид. A. Colin, 2010), «Медіація у «чутливих» передмістях» (вид. PUF, 2005), «Ризики та проблеми соціальної взаємодії» (вид. Lavoisier, 2008) та «Трактат про місто» (вид. PUF, 2009).


Вхід вільний
З послідовним перекладом українською