Конференція з нагоди 90-ої річниці з дня народження Жоржа Шарпака

20.07.2014

21 липня з 14.00 до 18.00

Львівський політехнічний університет 

(вул. Степана Бандери, 12)

У рамках транс-європейської школи фізики та високих енергій Посольство Франції в Україні, Український науково-технічний центр, Міністерство національної освіти, вищої освіти та досліджень Франції, Європейська рада з ядерних досліджень (CERN), Агенство з науки, інновацій та інформатизації України та Політехнічний Університет Львова організовують конференцію на честь 90-ї річниці з дня народження Жоржа Шарпака. Ця конференція відбудеться 21 липня  з 14.00 до 18.00 в аудиторії Львівського політехнічного Університету за адресою вул. Степана Бандери 12.
 
Жорж Шарпак - відомий французький фізик (народився в 1924 році у селі Дубровиця, Польща, зараз Україна), отримав Нобелівську премію в 1992 році за "винахід і розвиток та вдосконалення детекторів часток, особливо багатопровідної пропорційної камери». Його ім'я і його доробок допомагають зібрати фізиків з України, Польщі, Франції та ЦЕРНу. Під час конференції будть виступати представники Академії наук Польщі, Академії наук України, Молодої академії наук України, Посольства Франції, а також колишні співробітники Жоржа Шарпака. Будуть представлені автобіографічні документи та документальні фільми. І зрештою, стан сучасних досліджень стосовно газових детекторів, а також деякі тенденції в фізиці високих енергій також будуть обговорені.
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema