Український фільм завоював три призи на Каннському кінофестивалі!

25.05.2014

Український фільм завоював три призи на Каннському кінофестивалі!

У четвер 22 травня було оголошено список переможців 53-го "Тижня критики", найгучнішої програми Міжнародного Каннського кінофестивалю. Перша повнометражна картина Мирослава Слабошпицького "Плем'я" (The Tribe) завоювала 3 найголовніші призи: гран-прі Nespresso, премію "Одкровення" France 4 та грант від фундації Gan.
 
Безпрограшний успіх  режисеру приніс фільм, де ролі зіграли непрофесійні глухонімі актори та  який було знято мовою жестів  (без субтитрів).  Як відзначив керівник "Тижня кінокретики" Шарль Шассон, "це віртуозний, приголомшливий та запаморочливий балет", де глядач "занурюється в унікальний світ незрівнянного кінематографу".
 
Це перша українська повнометражна кінострічка, яка здобула перемогу на Каннському кінофестивалі. У 2011 році Марина Врода здобула "Пальмову гілку" за найкращу короткометражку. 
 
В український прокат картина вийде у вересні завдяки незмінному українському дистрибютору Arthouse Traffic.

 
Мирослав Слабошпицький народився  1974 року в Києві, де і навчався в КНУ кіно та телебачення імені Карпенка-Карого, а потім працював на студії Довженка та Lenfilm (Санкт-Петербург). 
Перші спроби на телебаченні зробив, написавши декілька сценаріїв до кінокартин. Однією з таких став фільм "Чорнобильський Робінзон", який  отримав нагороду на українському конкурсі "Word 2000"...
Його короткометражна картина "The Incident" була відібрана для участі у конкурсній програмі близько 17 кінофестивалів у 20 країнах.
"Diagnosis" - друга короткометражна стрічка, яка змагалася за "Золотого ведмедя" у 59 конкурсній програмі кінофестивалю Берлінале, а в 2010 році таким став фільм "Deafness".
У 2010 році режисер отримав стипендію фонду "Hubert Bals" Роттердамського фестивалю. Продовжуючи пригоду, він береться за зйомки свого повнометражного фільму "Плем'я" ...