Ерік Трюффаз в Києві

29.09.2016

21 жовтня о 20.00
Sentrum / вул. Шота Руставелі, 11
 
 
Після трирічного мовчання один з найвідоміших трубачів світу разом зі своїм джазовим квартетом представить альбом «Doni Doni».
Ерік Трюффаз - один з найбільш інтелігентних і винахідливих світових джазменів. З 8 років він виступає на сцені, з 30-ти - грає у власному колективі. Меломани безпомилково впізнають його почерк по глибоких звукам електропіано, характерним, але при цьому м'яким звуках труби і несподіваним експериментів зі звучанням.
 
Як і слід було очікувати після такої тривалої творчої паузи, в альбомі буде багато нового: новий звук, нова енергія, заміна в основному складі, нові запрошені для запису музиканти. Але все ж в альбомі збереглася властивість, завдяки якій квартет став відомим у всьому світі: Erik Truffaz Quartet завжди віртуозно балансував на межі джазу та інструментальної поп-музики, оригінальності і в той же час доступності широким масам. Також четвірка залишилася вірна і іншії традиції - запросити для запису альбому кращих представників з різних стильових куточків світової музики. Так в альбомі «Doni Doni» три пісні наповнила своїм характерним загадковим тембром африканська співачка Рокіа Траоре. В інших композиціях взяв участь давній друг і соратник музикантів Абдулай Діарра - уродженець тієї ж самої країни Малі на північному заході Африки - більше відомий світу як французький хіп-хоп-гігант Oxmo Puccino. Напевно, ці два діаметрально протилежних характери органічно можуть злитися тільки в музиці Erik Truffaz Quartet.
Загалом, якщо попередніми своїми альбомами Ерік захоплював любителів послухати органічний сплав джазу з електронікою і потанцювати під ейсід-джазові ритми, то в «Doni Doni» скоріше спостерігається відсилання до етнічної музики. Коли з музикантами трапляються подібні метаморфози, критики поспішають написати щось типу «це більш зрілий альбом». Це музика, яку не варто намагатися зрозуміти, її варто відчути. На щастя, 21-го жовтня у нас буде така можливість.