10-ий Фестиваль науки в Україні

17.05.2017

10-ий Фестиваль науки в Україні
Науково-популярна лекція викладача-науковця пана Абдерраззака Ель Албані "Історія життя: палеонтологічні дослідження про еволюцію організмів від простіших до багатоклітинних, які містять ДНК"

18 травня о 19.00 - Французький Інститут, медіатека (Гончара, 84)

Історія життя з часу його зародження – близько 3,5 мільярдів років тому (архейський еон) та до періоду «кембрійського вибуху» – 600 мільйонів років тому є мало дослідженою. Але саме в період Протерозою форми життя урізноманітнюються – крім одноклітинних мікроорганізмів із простою мембраною та без ядра, прокаріотів, з'являються і еукаріоти – одно- або багатоклітинні організми більші за розміром та складніші за
своєю будовою та метаболічною організацією. Їхні клітини, як і наші, містять у собі ядро з молекулою ДНК.
Цей надзвичайний період історії життя на нашій планеті привертає особливу увагу геологів, біологів, палеонтологів та геохіміків. На жаль, він представлений невеликою кількістю збережених кам’яних решток, дослідження яких, зокрема осадових порід ери Мезопротерозою (1,6 – 1 мільярдів років тому) є предметом жвавих обговорень у наукових колах.
Після лекції пан Ель Албані представить документальний фільм знятий каналом TV5 про його дослідження.
Фільм буде із українськими субтитрами

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema