«Стоп-кадр» Виставка Ельміри Шемседінової та Юрія Зубріна

22.01.2018

«Стоп-кадр»
Виставка Ельміри Шемседінової та Юрія Зубріна
17 – 31 січня
 
Цей проект київська художниця  Ельміра Шемседінова створила в колаборації з Юрієм Зубріним. Ідея серії народилась під час спільного захоплення французьким та італійським кінематографом «нової хвилі» 60 – 80-х років. Художники зобразили стоп-кадри улюблених фільмів. Варто зауважити, що важливими  для серії є стрічки Жан-П’єра Мельвіля «Самурай» (1967) та «Червоне коло» (1970). У живописному трактуванні портрети героїв  навмисне видозмінені, адже багато знакових французьких фільмів форматовані 3х4, а більшість сучасних девайсів та моніторів розтягують такі зображення. 
 
Під час роботи над серією Ельміру Шемседінову цікавив феномен суб’єктивного сприйняття режисерського задуму. Втіленням образів, які розпускаються у фантазії  глядача, стали квіти на поверхні полотен.
 
Виставка проходить за підтримки Bereznitsky Aesthetics
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema