Показ фільму "Зі сходу" реж. Шанталь Акерман

23.02.2015

25 лютого о 19:00
Синій зал Будинку кіно
вул. Саксаганського,6
 
Цей фільм-подорож був знятий відразу після падіння Берлінського муру, у 1989 році... Повільний рух на сіхд – зі східної Німеччини, через усю Східну Європу до Росії.
 
На початку фільму камера фіксує затишні краєвиди європейського життя, схожі на листівки: тихе передмістя, море, яскрава зелень, заспокоєні сонцем обличчя. Це умиротворіння змінюється зображенням щасливих людей на вулицях нічного міста. Вони молоді, сміються, радіють музиці, танцюють.
 
Декілька планів початку осені, сільської праці – і ось ми бачимо початок зими. З цього моменту камера ціпеніє і далі рухається немов би за інерцією. Довгі зимові плани. Люди на вулицях немов заморожені. Фарби темнішають, втрачають чіткість. Виникає відчуття, що до них додається дух цього міста, гнітучий, нічний.
 
Цей фільм знімався тоді саме для того, аби бути побаченим саме сьогодні, на відстані. 
 
ВХІД ВІЛЬНИЙ
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema