Лекція антрополога Мішеля Ажіє

30.09.2016

« Від права на місто до містотворення: межі, центр та антрополог », лекція Мішеля Ажіє
 
Четвер 6 жовтня о 19:00
Центр візуальної культури / вул. Глибочицька, 44, 2 поверх
 
Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури цією лекцією продовжують цикл «Місто – дискримінація, сегрегація, інтеграція – французький досвід», задуманий у співпраці з Центром франко-російських студій (CEFR).
 
«Моя антропологія міста базується на етнографічному дослідженні та на рефлексивному розумінні ситуацій, місць та подій, які «творять місто». «Створення міста», для антрополога, є засобом реалізації «права на місто», тут і зараз. Згідно до цієї концепції, певні полемічні та, можливо, міноритарні практики (вторгнення, захоплення) набувають радикального, з теоретичної точки зору, змісту, тому що вони народжують – в силу існування таких понять, як межі, кордони, вразливість, пустота та безлад –прагнення та заклик до створення міста мрії, віртуального або ідеального. В цих рамках антропологія міста не пропонує нового та не звертається до жодного нормативного визначення міста як такого, але сприймає місто як постійний процес його конструкції та деконструкції.»  М. Ажіє
 
Мішель Ажіє є антропологом, науковим співробітником Інституту наукових досліджень задля розвитку (IRD) та Вищої школи соціальних наук (EHESS). Його наукові дослідження та курси, які він викладає, стосуються співвідношення між людською глобалізацією, умовами та місцями вигнання та створенням нових міських контекстів. Він є координатором нової дослідницької програми, яка пройшла відбір Національної агенції досліджень (ANR), «Вавилони, місто як кордон. Що роблять міста для мігрантів, що мігранти роблять для міста» (2016-2018). Його семінар у EHESS у 2016-2017 навчальному році називається «Антропології гостинності». Серед його останніх публікацій : «Мігранти і ми. Зрозуміти Вавилон»,- вид. CNRS, жовтень 2016 ; «Антропологія міста»,- вид. PUF, 2015.
 
 
Вхід вільний
З послідовним перекладом українською