Закриття 45-го фестивалю «Молодість»

10.11.2015

Міжнародний фестиваль «Молодість» завершився 1-го листопада 2015 року.
Генеральний директор Андрій Халпахчі отримав ступінь Кавалера Мистецтв і Літератури від французького Міністра культури.  Ця відзнака була вручена її Високоповажністю, Пані Ізабель Дюмон, Послом Франції в Україні.
 
Цього року на фестивалі було 10 гостей з Франції.
200 стрічок усіх жанрів було представлено на цьому 45-му міжнародному кінофестивалі «Молодість».
5 французьких фільмів фігурували у наступних секціях: студентський фільм, перший короткометражний фільм, "Молодість - дітям" (фільми для дітей) та "Сонячний зайчик" (фільми ЛГБТ).
У позаконкурсній програмі французька присутність була відзначена 23 фільмами, які дали українській публіці можливість відкрити найкраще французьке кіно, класичне чи сучасне.
 
У співпраці з EUNIC Румунії та EUNIC України, Французький інститут в Україні запропонував секцію, що представлена серією з чотирьох європейських фільмів, пов`язаних з регіонами України / Молдавії / Румунії.
 
Фестиваль «Молодість» прийняв цього року багатьох персоналій французького кіно, серед яких акторка Беатріс Даль та продюсер Катрін Дюсар (голова жюрі міжнародного конкурсу). Режисер Жером Енріко та сценарист Ірина Гончар також приїхали на допрем’єрний показ фільму «Серіз».
 
Легенда: Катрін Дюсар – голова жюрі міжнародного конкурсу.
Разом з цим, Boat Meeting (професійні зустрічі) дозволило багатьом режисерам та продюсерам представити їхні проекти в очікуванні фінансування. 
На церемонії закриття 1-го листопада у театрі Івана Франко було відзначено наступні стрічки:
- Принцеса реж. Талі Шалом Езер (Гран-прі – Міжнародний конкурс / повний метр)
- Пікадеро реж. Бен Шерок – Іксканул / Жайро Бустаманте (найкращі фільми ax-aequo  Міжнародний конкурс / Повний метр)
- Пінкі реж. Томаш Чішон (Найкращий фільм – Міжнародний конкурс / Короткий метр)
- Дисципліна реж. Крістоф М. Сабер (Найкращий фільм – Міжнародний конкурс / Студентське кіно)
- Далеко реж. Катерина Горностай (Найкращий фільм – національний конкурс)
- Операція Арктік реж. Грета Бое-Валь / Життя за Ніно реж. Саймон вон Дюсельдорп (Найкращі фільми ax-aequo – Молодість дітям)
- Присяга Діві реж. Лаура Біспурі (найкращий фільм – Соняний Зайчик)
- Пікадеро реж. Бен Шерок (Приз FIPRESCI) 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema