Кіноклуб у березні: Спеціальний випуск "Сезар"

06.03.2017

Церемонія премії ''Сезар'' щороку проходить у Франції наприкінці березня та обирає найкращий фільм національного виробництва.  У відповідь цій щорічній відомій та незмінній церемонії, кіноклуб пропонує два фільми, які були удостоєні багатьох нагород протягом попередніх років.

13 березня о 19.00
кінотеатр Київ
вул. Велика Васильківська, 19

ТІМБУКТУ, режисер Абдеррахман Сіссако
7 премій Сезар у 2015 : кращий фільм, кращий режисер, найкраща операторська робота, кращий звук, кращий монтаж, найкращий оригінальний сценарій, краща музика
Фільм французькою мовою з російськими субтитрами
СИНОПСИС:
Недалеко від міста Тімбукту, яке підпало під гніт релігійних екстремістів, Кидан веде просте і спокійне життя в дюнах, в оточенні своєї дружини Сатіми, дочки Тойі та дванадцятирічного пастуха Іссана.
У місті, безпорадні люди страждають від терористичного режиму джихадистів, які захопили їхню віру. Немає більше музики і сміху, цигарок і навіть футболу ... Жінки перетворилися на тіні, які намагаються гідно чинити опір. Імпровізовані суди щодня приймають безглузді і трагічні вироки.
Кидан і його близькі, здається, живуть далеко від хаосу Тімбукту. Усе змінюється того дня, коли Кідан випадково вбиває місцевого рибалку Амаду, що зарізав його улюблену корову.  Потім він повинен мати справу з новими законами, які ввели окупанти.
ТРЕЙЛЕР
КУПИТИ КВИТКИ


20 березня о 19.00
кінотеатр Київ
вул. Велика Васильківська, 19

СЕРАФІН, режисер Мартін Провост
7 премій Сезар у 2009 : кращий фільм, найкраща актриса, краща музика, краща фотографія, найкращі костюми, найкращі декорації,  кращий оригінальний сценарій
Фільм французькою мовою з українськими субтитрами
СИНОПСИС:
У 1913 році німецький колекціонер Вільгельм Уде, перший покупець Пікассо і першовідкривач «Митника» Руссо, орендує квартиру в Сенліс, щоб писати і відпочивати від свого паризького життя. Він наймає хатню робітницю, Серафін, 48 років. Через деякий час у місцевих поважних осіб він помічає картину, зображену на дерев’яному полотні. На його превелике здивування він дізнається, що автором цієї роботи є Серафін.
Між знаменитим колекціонером служницею зав'язуються неймовірні відносини...
ТРЕЙЛЕР
КУПИТИ КВИТКИ

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema