Кіноклуб у лютому. Шана Жаку Преверу

06.02.2017

Cорок років тому відомий поет, письменник -сценарист пішов з життя. Кіноклуб пропонує знову відкрити для себе шедеври: Діти раю (в двох частинах) увійшов до спадщини ЮНЕСКО і був обраний найкращим французьким фільмом усіх часів сторіччя кіно в 1995 році, а також  Король і птах,  для якого Превер написав сценарій
Фільми представлені у реставрованій версії.


 
13 лютого о 19.00 у кінотеатрі Київ
вул. Велика Васильківська, 19
Діти Раю – Перша частина: Бульвар злочину
СИНОПСИС:
Події розгортаються у Парижі, у 1828 році, за правління короля Луї-Філіпа. Бульвар дю Тампль, перейменований у Бульвар Злочинності, є привілейованим місцем для жонглерів і скоморохів. Саме тут Гаранс зустрчає Фредеріка Леметр, починаючого актора, та міма Батиста Дебюро. Між ними виникає любовний трикутник, паралельно з першими кроками у світ театру та успіху ...
Фільм французькою мовою з українськими субтитрами.
ТРЕЙЛЕР

КУПИТИ КВИТКИ

 


20 лютого о 19.00 у кінотеатрі Київ
вул. Велика Васильківська, 19
Діти Раю: Друга частина : Біла людина
СИНОПСИС:
Продовження першої частини «Діти Раю». Після вступу в шлюб Гаранс з графом де Монтре, Фредерік Леметр став одним з королів бульвару. Щодо Батиста Дебюро, то він одружився на Наталі, з якою в них народився маленький хлопчик, а кожного вечора він тріумфує під час своїх виступів. Одного вечора, граф свариться з Фредеріком, а Батист знову бачиться з Гаранс.
Фільм французькою мовою з українськими субтитрами.
ТРЕЙЛЕР

КУПИТИ КВИТКИ24 лютого о 19.00 у ФІУ
вул. Гончара, 84
Король та птах
СИНОПСИС:
Король Карл П’ятий та Третій, а разом буде Вісім, а Вісім плюс Вісім дорівнює шістнадцять, тиран царює над царством Такікарді. Тільки птах, веселий і говіркий, який побудував своє гніздо високо в гігантському палаці, близький до таємних покоїв Його Величності, сміє насміхатися над ним. Король закоханий у чарівну та скромну Бержер, на якій він хоче одружитися з нею проти її волі. Але вона любить одного Сажотруса. Коханці втікають і ховаються на вершині найвищої вежі палацу та рятують необережного птаха, що потрапив до пастки Тирана. Вдячний птах обіцяє натомість допомогти закоханим. Поліцейські знаходять сліди втікачів. Починається божевільна гонитва. Літаючі машини, якими керують вусаті поліцейські, дивні істоти кольору стіни, які шпигують містом, моторизовані тритони  і Король на своєму плаваючому електричному троні або ж на своєму гігантському автоматі, полюють на втікачів ..
Фільм французькою мовою без субтитрів
ТРЕЙЛЕР

Показ безкоштовний в рамках Літературного чаю ФІУ.


 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema