Жак Шапіро: виставка-подія у Києві

09.04.2013

КИЇВ

11 квітня - 4 травня

Національний художній музей України

Сучасник Марка Шагала та Генрі Епстайна, Яків Шапіро (1887-1972) - відомий художник «Паризької школи» (умовна назва групи художників та скульпторів, які жили та працювали в Парижі на початку XX ст.). В рамках «Французької весни» Національний художній музей України представить 60 полотен з приватних колекцій разом із фотографіями, що простежують творчий шлях художника.

Народившись у російському місті Дінабург (сучасна територія Латвії), більшу частину свого життя Яків Шапіро провів у Харкові та Києві, де він навчався живопису, потім переїхав до Санкт-Петербурга, де працював декоратором зі Станіславським та Вахтанговим. У 1925 Яків Шапіро переїжджає до Парижа, і, як і багато інших митців, розміщується у резиденції Ла Руш, де налічувалось кілька десятків майстерень. Пізніше художник об’єднає в один твір серію розповідей про повсякденне життя митців з різних куточків світу та боротиметься разом з Марком Шагалом проти знищення цієї резиденції наприкінці 60-их років.

Частина полотен художника представлена в Музеї сучасного мистецтва міста Париж.

Під час експозиції пройде ряд зустрічей, присвячених життю та творчості Жака Шапіро:

13 квітня о 14.00

"Жак Шапіро - багатогранний художник." Дар'я Суслова

14 квітня о 14.00

"Український авангард." Жан-Клод Маркаде

21   квітня о 14.00

"В середині сиру Грюєр”: Архипенко та його земляки у паризькому Вулику." Віта Сусак

Інформація по цінам та годинам роботи музею тут

Організатори виставки: Національний художній музей України, аукціонний дім “Дукат”, видавництво Антиквар, за підтримки Міністерства культури України та Французького інституту в Україні.

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema