68-ий Каннський фестиваль: французьке кіно в центрі уваги

27.05.2015

Під головуванням братів Коенів 68-ий фестиваль відкривала кінострічка Емманюель Берко З високо піднятою головою. Вона вшанувала сповна французьке кіно, яке отримало 4 нагороди, з яких престижна Пальмова гілка.

В деталях:
 
Золота пальмова гілка:
"Dheepan"  Жак Одіар
 
Краща чоловіча роль:
Венсан Ліндон в "La loi du marché" Стефана Брізе
 
Краща жіноча роль  (спільно з Руні Мара (Керол Тодд Хейнс) :
Емануель Берко в "Mon Roi de Maïwenn"
 
Почесна "Золота пальмова гілка:
Аньєс Варда (87 років) за внесок у світовий кінематограф
 
Отримані нагороди демонструють актуальність французького кіно. Французьке кіно відображає надзвичайну різноманість жанрів: фільми Жака Одіара, Майвена і Стефана Брізе розкривають різні жанри від трейлеру до соціального аналізу, а також моральну комедію.
 

Необхідно відмітити: 
 
Режисери Ласло Немеш (Син Саула-Гран Прі ), Йоргос Лантімос Омар- Приз жюрі), Мішель Франко (Хронічні-Приз за найкращий сценарій ) і Хоу Сяосяню (Вбивця- Приз за найкращу режисуру)  уввійшли також до числа переможців в 2015 році.
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema