До 28 лютого продовжено набір художників для участі в Паризькій Бієнале в Україні

02.02.2015

Вперше в 2014 році Паризька Бієнале розпочинає проект, що проходитиме на території України. Заснована в 1959 році тодішнім міністром зі справ Культури Андре Мальро, Паризька бієналє є унікальною поміж однотипних виставок сучасного мистецтва своїм субверсивним характером та постійним прагненням кинути виклик встановленим нормам та визначенням в мистецтві. Виробництву творів та виставкам Паризька Бієнале надає перевагу невізуальним художнім практикам, а зіроквим іменам на п’єдесталі мистецьких інституцій та ринку творів мистецтва – художників радикального експерименту, часто – на межі маргінальності.       
 
Для участі в першому проекті на території України, Паризька Бієнале звертається до художників з пропозицією призупинити продукування творів мистецтва*  на час тривалості XIX-ї Паризької Бієнале (1 жовтня 2014 року - 30 вересня 2016 року).
 
Художники, що зроблять “бієнальну паузу”, відкриють “дужки” в своїй роботі, таким чином візьмуть участь в XIX Паризькій Бієнале. 
 
Ціллю проекту тимчасової відсутності виробництва є поставити під питання визначені та нормалізовані межі мистецтва, переосмислюючи способи оформлення творчості, відкриваючи, можливо, нові горизонти для множинних та нескінченних форм та пропозицій.
 
Щоб заповнити порожнечу під час цього утримання, художники можуть присвятити себе альтернативним або навіть повсякденним практикам, що традиційно вважаються “нехудожніми”. Протягом бієнальної паузи, художники документуватимуть проживання цього випробування у формі, яка їм підійде найкраще.      
 
По завершенню Бієнале, в Парижі буде організовано документальну презентацію під назвою “Україна на Паризькій Бієнале”, де будуть об’єданані документи, що засвідчують спосіб, в який художники прожили досвід Бієнале. 
 
Щоб подати заявку на участь, необхідно надіслати формуляр кандидата у супроводі CV на електронну адресу ukraine@biennaledeparis.org. Після розгляду досьє, Паризька Бієнале надішле е-мейл з підтвердженням. У випадку, якщо кандидатуру буде ухвалено, на адресу вказану у формулярі буде надіслано контракт учасника. 
 
*Живопис, скульптура, рисунок, колаж, асамбляж, відео, звук, перформанс, гепенінг, мультимедіа, цифрове чи віртуальне мистецтво, інсталяція... 
 
 
Комунікація в Україні: 
 
 
Координатор проекту Паризької Бієналє в Україні 
 
Ковальчук Надія 
+33 6 32 71 80 43
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema