Стипендія на навчання у магістратурі MASTER 2 та в аспірантурі

21.02.2018

Конкурс стипендії уряду Франції на навчання 2018 рік:


  • у магістратурі (Master 2) за будь-якою дисципліною, тривалістю 9 місяців (615 євро)

  • в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією (три наукові стажування по 4 місяців впродовж 3 років, 767 євро)

Умови до кандидатури:

  • бути громадянином України віком до 30 років;

  • мати диплом про вищу освіту українського навчального закладу (Бакалавр / Спеціаліст / Магістр).

Критерії надання стипендії:

  • високий рівень академічної підготовки кандидата;

  • якісний та аргументований навчальний проект з обґрунтуванням професійної орієнтації;

  • володіння французькою та/або англійською мовою залежно від навчального проекту;

  • розробка індивідуального студентського проекту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проекту співпраці в освітній та/або науковій сфері.

Подача документів на стипендіальний конкурс триває до 15 березня 2018 року


Процедура та термін подачі документів:

1) Заповнити анкету

на стипендію магістра

 на навчання у подвійній аспірантурі

2) Підготувати наступні документи (французькою чи англійською мовою залежно від навчального проекту) :

  • резюме (1 стр. максимально + публікації, формат doc чи pdf)

  • чітко та детально викладений навчальний проект (2 стр.макс., формат doc чи pdf)

  • мотиваційний лист (1 стор. формат doc чи pdf)

  • лист від французького навчального закладу, підтверджуючий зацікавленість Вашою кандидатурою, чи лист про попереднє зарахування (формат pdf)*

  • Переклад виписки оцінок за останні 4 роки навчання (формат doc чи pdf)

3) Надіслати повний пакет документів на електронну адресу bgfselection@gmail.com

4) Надіслати повідомлення про подання кандидатури на ел. адресу svitlana.savy@ifu.kiev.ua із вказаною темою листа «конкурс стипендій BGF», для отримання адреси он-лайн реєстрації Вашого досьє.

Увага: повний пакет документів не має перевищувати 3 Megabytes! Ел. адреса та тема листа позначені тільки латиницею!

5) Кандидатів, документи яких будуть відібрані на попередньому конкурсі документів, запросять на співбесіду, яка відбудеться у другій половині квітня. Оригінали виписок оцінок треба бути надати під час співбесіди.

6) Результати засідання комісії буде оголошено у другій половині травня.

 

Пам’ятка щодо оформлення документів на участь у конкурсі на отримання стипендій


Ваші документи розглядає Стипендіальна комісія, яка складається з представників Посольства Франції, українських та французьких університетів, підприємств, а також випускників французьких освітніх програм. Кількість наданих стипендій визначено заздалегідь.

Резюме складається з 5-ти рубрик:

практична інформація (ПІБ, дата народження, поштова адреса, контактний телефон, електронна пошта);

  • освіта (вказати диплом, що здобуваєте зараз, а також раніше отримані дипломи із зазначенням рівня знань: задовільно/добре/відмінно);

  • професійний досвід (місця роботи, стажування, заробіток);

  • володіння мовами (знання мов із зазначенням рівня та сертифікатів, за наявності);

  • інше (спортивна або художня діяльність та участь у суспільному житті, дозвілля,...).

Навчальний проект - це текст обсягом 1-2 сторінки, який повинен допомогти Стипендіальній комісії визначити серйозність та переконливість Ваших намірів.

Згадані серйозність та переконливість можуть бути відображені через розгляд Ваших освітніх здобутків, набутих навичок, а також знань та навичок, які Ви бажаєте отримати, та професійних амбіцій.

У результаті розгляду проекту Комісія повинна зрозуміти:

  • Яку освіту Ви здобули/здобуваєте та з якою метою?

  • Як проект навчання у Франції вписується в обраний Вами освітній курс: що Ви плануєте вивчати і чому? Доцільність Вашого вибору з огляду на вже отриману освіту?

  • Що Ви збираєтесь робити після повернення до України?

  • Як навчання у Франції може допомогти Вашому кар’єрному зростанню? В якій установі та на якій посаді Ви себе бачите через 5-10 років?

Намагайтеся бути якомога конкретнішими у своїй аргументації. Не вагайтеся посилатися на найкорисніші, з Вашого погляду, освітні курси в обраних французьких закладах вищої освіти та обґрунтовуйте переваги французької освіти для Ваших майбутніх роботодавців.

Мотиваційний лист – це текст обсягом приблизно в 1 аркуш, в якому Ви пояснюєте Комісії чому необхідно надати стипендію саме Вам. Це своєрідна захисна промова, покликана переконати членів Комісії, та водночас стисла демонстрація Ваших кращих якостей.

Не забувайте, що навіть якщо Ваші резюме та навчальний проект вже містять загальну інформацію про Вашу кандидатуру, необхідно допомогти Комісії зорієнтуватися та побачити відразу найголовніше у масі поданої інформації.

Під час розгляду листа Стипендіальна комісія повинна зрозуміти:

  • Чому Ви вирішили додатково отримати освіту у Франції?

  • Чому Ви обрали той чи інший навчальний заклад?

  • Чому саме Ваша кандидатура повинна бути обрана з-поміж інших?

Намагайтеся, і тут, висловлюватися якомога конкретніше: „Я люблю Францію та французьку культуру” не є переконливим аргументом для Комісії, яка зважає передусім на професійність. Висловлювання на кшталт ”Я обрав цей заклад, тому що він має чудову репутацію” не є достатнім, щоб довести серйозність Вашого вибору, якщо при цьому Ви не додаєте такі уточнення: в якій саме галузі заклад має визнану репутацію? Чи йдеться саме про галузь Ваших досліджень? Які з його навчальних програм приваблюють Вас найбільше?

Пам’ятайте про необхідність підкреслити факти, які не повністю висвітлюються в інших документах, проте свідчать про Вашу зрілість, зокрема, досвід роботи за фахом або волонтерську діяльність, і допомогли Вам набути певних якостей, навичок та знань.

Загалом, мотиваційний лист має відображати усю відповідальність, з якою Ви підійшли до підготовки Вашого навчального курсу у Франції.

 

Контакти:

Світлана Савищенко

Координатор стипендій уряду Франції

svitlana.savy@ifu.kiev.ua

Французький культурний центр

вул. Гончара 84, 01054 Київ

тел.: +38 044 486 11 54 / 482 23 71

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema