7-й Міжнародний одеський кінофеcтиваль

13.07.2016

Цієї п'ятниці 15 липня в Одесі відкриється престижний міжнародний кінофестиваль Odessa International Film Festival. Це місце зустрічі всіх любителів кіномистецтва з 2010 року.
Французький інститут в Україні цього року знову підтримує фестиваль, в якому будуть представлені 19 французьких, або ж у спільному виробництві з Францією, фільмів найрізноманітніших жанрів.
 
Відкриє фестиваль французька стрічка Ґзавьє Джаннолі Marguerite (Маргарита). Цей фільм отримав безліч нагород, включаючи премію Сезар за кращу жіночу роль акторки Катрін Фро, а також за найкращі декорації, звук і костюми. Актор Андре Маркон представить фільм українській публіці під час його показу в п'ятницю в Опері Одеси.
 
На цьогорічному фестивалі у міжнародній конкурсній програмі будуть представлені три французьких фільми (два з яких - спільне виробництво з Францією): Людожери (Les Ogres),  багатообіцяючий другий фільм Леа Фенер, показ якого відбудеться в присутності актриси Інес Фенер; Смерть від смерті (Je me tue à le dire), франко-бельгійський фільм з руйнівним та нелегітимним чорним гумором; потужна драма румунського режисера Адріана Сітару, видатного діяча багатого сучасного румунського кінематографу, який ніколи не перестає дивувати і не дає про себе забути.
 
Французько-українське  виробництво фільму Ігоря Мінаєва La robe bleue (Блакитна сукня)  бере участь у національній конкурсній програмі.
 
Крім того, розділ «Фестиваль фестивалів» надасть глядачам змогу подивитися останній фільм Кена Лоуча, Я, Даніель Блейк, (I, Daniel Blake), англійського,  французького та бельгійського виробництва, удостоєний Золотої пальмової гілки на останньому Канському фестивалі.
 
І, нарешті , у рамках «Спеціальних показів» під відкритим небом 22 липня на сходах Ланжерона відбудеться показ останнього, захоплюючого дух, документального фільму Янна Артюса-Бертрана Людина (Human) у присутності режисера.
 
Більше інформації: www.oiff.com.ua