Соня Делоне

Соня Делоне (1885-1979) - французька художниця українського походження. Народилася в Градизьку в Україні, навчалась у Санкт-Петербурзі, потім у Німеччині, а згодом переїхала до Парижа та оселилася у районі Монпарнас. Саме там вона познайомилася зі своїм чоловіком, Робером Делоне, з яким вона ділила майстерню і з яким вона будувала свою ідентичність як художника. Послідовниця фовізму на початку своєї творчості, Соня Делоне поступово змінює свій особистий стиль на більш абстрактний, в якому визначальним елементом були яскраві кольори. Далеко не обмежуючись малюванням картин, вона випробовує інші види творчості: монументальні фрески, театральні декорації, плакати, текстиль; вона, до речі, створює сукні «от кутюр».

На її роботу над текстилем, зокрема, впливає її українське походження: перша ковдра, яку вона створює для свого сина, зібравши кілька тканин яскравого кольору, безпосередньо натхненна українською традицією. Вона надає цій роботі кубістичний характер, який просліжується потім у всій її творчості. Твори Соні Делоне експонуються в постійних колекціях Музею сучасного мистецтва та Центру Жоржа Помпіду в Парижі. Вона є однією з найвпливовіших художниць ХХ століття, в той час, коли жінки часто виступали тільки в ролі музи чи моделі. Її творчість у різних сферах залишила тривалий відбиток у світі мистецтва.

Дякуємо за Ваш інтерес до нещодавньої діяльності Французького інституту в Україні. З моменту відновлення роботи, 1 вересня 2022 року, та у скороченому складі, ФІУ адаптував свою діяльність та пріоритетні місії. Разом із Французьким ліцеєм Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашого дипломатичного впливу в цій країні. Я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб відкрити для себе проекти, здійснені протягом першого року повномасштабного вторгнення, нашу діяльність, наших партнерів, наші успіхи, але також і наші труднощі. Наразі ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією, відкритою для громадськості в Україні. Для нас це також спосіб підтримати цю країну в її протистоянні агресії.
Дякуємо за Ваш візит.


Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького Інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema