Стипендії на навчання з релігієзнавства 2022

Програма академічної досконалості - Стипендії на навчання з релігієзнавства 2022

Умови та процедура

Мета програми: 

Програма фінансує стипендії на навчання у відповідних галузяг (історія, філософія, теологія), і в першу чургу, навчання на магістратурі та аспірантурі, або на рівні Бакалавр, залежно від якості досьє.

Програма стипендій є відкритою як для майбутніх релігійних лідерів, які повинні виконувати обов'язки у релігійній організації, так і для світських студентів, що мають навчальний проєкт, безпосередньо і очевидно пов'язаний із релігійними науками.

Довгострокові стипендії (від 12 до 36 місяців) : призначається на певний період частину навчання (Магістр, Аспірант,  можливо Бакалавр, відповідно від якості досьє кандидата).

Коротковстрокові стипендії (від 6 місяців) : признача/ться на період від 6 до 18 місяців і переважно фінансують студентів на рівні Master 2, а також проживання у Франції, які відбуваються в рамках Аспірантура, з або без договору про подвійне наукове керівництво, або для пост-докторських досліджень у Франції. Однак, є ймовірність фінансування й інших навчальних курсів за рахунок короткострокової стипендії.

Вимоги до кандидитів: 

 • володіння французькою мовою;
 • громадяни всіх країн, крім країн Європейського Союзу та Північної Америки; 
 • Програма призначена пріоритетно для освітніх рівнів Магістр та Аспірант. Однак, кандидатури, що здобувають диплом Бакалавра, можуть бути взяті до уваги.
 • немає обмежень за видом релігії;
 • Як і в 2021 році, можуть бути представлені й інші види наукових сфер серед гуманітарних наук, що пов'язані із релігієзнавством (історія, соціологія, філософія, ітд.)
 • Заявки студентів, які навчаються за кордоном, є більш пріоритетними, ніж заявки студентів, які проживають у Франції;
 • Студенти, які раніше отримували стипендію із релігієзнавства, не мають права подавати свою кандидатуру на конкурс.

Умови : 

 • Стипендія призначається на певний період навчання (Магістратура, Аспірантура, Бакалавр), або його частину  у разі короткострокових стипендій, спеціальною Комісією Міністерства Європи та закордонних справ Франції. Студент повинен забезпечити самостійно фінансування періоду навчання, на який не розповсюджується стипендія.
 • Якщо кандидат залежить від влади чи релігійної громади, зобов'язання щодо співфінансування навчання буде перевагою для цього кандидата.
 • Розмір стипендії на навчання залежить від циклу навчання. Для бакалаврів та магістрів ця сума становить 700 € / місяць, для аспірантів - 1415€ / місяць.
 • Крім того, згідно Закону із програмування досліджень, учасники цієї програми на рівні Аспірантури можуть претендувати на "паспорт-талант".
 • Витрати на транспорт та попереднє вивчення мови не покриваються за рахунок стипендії.
 • Якщо релігійна організація може посприяти з наданням житла, це має бути засвідчено письмово.

Інструкція по заповненню досьє:
 

1/ формуляр

2/ Додаток 2

Кандидати повинні надіслати документи до Відділу університетської та наукової співпраці Посольство Франції в Україні на адресу campusfrance.kiev@gmail.com до 8 травня - 23:59 2022 року включно.

Прослуховування 10 та 11 травня 2022 року.

Контакти:

Алікс де Гассар

Аташе з питань університетського та наукового співробітництва

campusfrance.kiev@gmail.com

Відділ університетської та наукової співпраці

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema